Home Aktualności Wjeżdżając na stację, uderzył w śmietnik. Szybko został zatrzymany
Aktualności

Wjeżdżając na stację, uderzył w śmietnik. Szybko został zatrzymany

136
radiowóz policyjny

W miniony weekend funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie interweniowali w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierowcy na jednej ze stacji paliw. Na miejscu policjanci zastali kolegę ze swojej jednostki, który wypatrzył skrajnie nieodpowiedzialnego 46-latka. 

 

Mężczyzna kierujący pojazdem marki Mitsubishi zachowywał się podejrzanie, co przykuło uwagę funkcjonariusza po służbie. Dzięki szybkiej i odpowiedzialnej reakcji mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.

 

– Funkcjonariusz z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego  Komisariatu Policji Szczecin Dąbie, będący w czasie wolnym, przekazał kolegom, że zauważył  kierującego Mitsubishi, który wjeżdżając na stację, uderzył w śmietnik – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie. – Tor jazdy mężczyzny wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Wykonywał on bowiem nieostrożne manewry. Badanie 46-latka wykazało prawie trzy promile alkoholu w jego organizmie. Ten kierowca już stracił prawo jazdy.

 

Przypominamy, że 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, to często ilość, przy której człowiek traci wszelkie umiejętności motoryczne. Jak podaje Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych objawy występujące po spożyciu alkoholu w takiej ilości to: zaburzenia mowy, wyraźne spowolnienie i zaburzenia równowagi, wzmożona senność, znacznie obniżona zdolność do kontroli własnych zachowań. W tym kontekście dobrą informacją jest to, że jedyną ofiarą był obity śmietnik, a nie człowiek.

 

Nie był to natomiast jedyny pijany kierowca podczas tego weekendu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali w sumie 4 kierowców pod wpływem alkoholu oraz 130 piratów drogowych, przekraczających dopuszczalną prędkość. 

 

– Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego, który jechał ul. Struga z prędkością 151 km/h. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 2500 zł – raportuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie. – W sądzie będzie też się tłumaczył zatrzymany na Pogodnie 34-latek, który jechał BMW pod wpływem narkotyków.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Mróz nie wystraszył. Tłumy na Jarmarku [GALERIA FOTO]

Pogoda dziś nie rozpieszcza, ale na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawia się coraz więcej...

Aktualności

Rozpoczął się Jarmark. Mieszkańcy mówią, że… jest zimno

Jest mroźnie, ale czuć klimat świat – mówią mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy...

Aktualności

Mieszkańcy Szczecina i okolic dostają maile z informacją o zwrocie podatku. To oszustwo

Ministerstwo Finansów poinformowało o docierających sygnałach na temat wiadomości e-mail, w których...

Aktualności

Tramwaj do mycia, wandal poszukiwany. Aktualizacja sprawy ulicznego „artysty”

O tym zdarzeniu pisaliśmy na początku tego tygodnia. Z powodu awarii i...