Home Sport Wilki znów wygrywają. Teraz ofiarą jest Arka Gdynia
Sport

Wilki znów wygrywają. Teraz ofiarą jest Arka Gdynia

109

103 punkty przeciwko Arce Gdynia wystarczyło, by odnieść pewne zwycięstwo i umocnić się w czołówce rozgrywek Orlen Basket Ligi. Mistrzowie Polski nie zwalniają tempa i nadal zachwycają na parkiecie.

 

Mistrzowie Polski nie zawiedli. Do Gdyni pojechali w roli faworytów i „zrobili swoje”. Mimo pewnej wygranej, nie był to łatwy mecz. Do przerwy prowadzili gospodarze 42:41, a Arka Gdynia schodziła do szatni w dobrych humorach. W drugiej połowie Wilki Morskie rzuciły aż 62 punkty przy zaledwie 42 rywali i pewnie wygrały 103:84.

 

– Do przerwy popełnialiśmy dużo strat. Dawaliśmy przez to rywalom łatwe punkty. Trener w szatni mówił, byśmy grali konsekwentnie swoje, a rywal się złamie. I tak graliśmy… poczuliśmy luz i trafialiśmy swoje. Wygraliśmy. Jesteśmy zadowoleni i możemy wracać do Szczecina – powiedział po meczu Kacper Borowski.

 

Najskuteczniejszy w barwach Wilków był Zac Cuthbertson, który rzucił aż 26 punktów, 9 zbiórek i 1 asystę i był niewątpliwie najlepszym zawodnikiem pojedynku.

 

– Prawdziwy mecz odbywał się w drugiej połowie, zbyt duża ilość błędów, szczególnie w pojedynkach jeden na jeden i od razu stworzyła się duża przewaga rywali. Szczecin, obok Anwilu, jest obecnie najlepszym klubem w Polsce – skomentował przegrana Arki Przemysław Żołnierewicz, którzy przeciwko Kingowi rzucił 18 punktów.

 

Kolejny ligowy pojedynek Wilki Morskie rozegrają 28 października przeciwko Anwilowi Włocławek, który na ten moment jest liderem rozgrywek.

Powiązane artykuły

Sport

Wilki rozszarpały Niemców. Są o krok od awansu w Lidzie Mistrzów FIBA!

By realnie myśleć o wyjściu z grupy Ligi Mistrzów FIBA, ten mecz...

Sport

Po 3000 złotych kary dla każdego kibica Wilków Morskich

Stargardzcy funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podczas przejazdu zorganizowanej grupy kibiców na...

Sport

Wyszli z autobusu i od razu zagrali. Przegrali okrutnie ten mecz

Była nawet obawa, że do pojedynku nie dojdzie, ale na dwadzieścia minut...

Sport

Nasz chłopak Mistrzem Świata. Nie dokonał tego nawet Gołota

16-letni Fabian Urbański ze Skorpiona Szczecin został mistrzem świata kadetów w wadze...