Home Sport Wilki niestety przegrały, na Pomorzu rządzą od dziś Czarni
Sport

Wilki niestety przegrały, na Pomorzu rządzą od dziś Czarni

157

Świetna dyspozycja Udeze to za mało, by wygrać z Czarnymi Słupsk. Dziś na Netto Arenie cieszyli się przyjezdni, ostatnie 10 minut meczu zagrali lepiej niż Mistrzowie Polski i wygrali 86:82.

Czarni Słupsk nie byli faworytami potyczki z King Wilkami Morskimi, ale to oni lepiej rozpoczęli mecz. Byli skuteczni i punktowali, a Wilki… miały sytuacje strzeleckie, ale nasi koszykarze fatalnie pudłowali. Jako pierwszy, punkty dla Wilków zdobył Maciej Żmudzki, potem dwukrotnie postawił świetne zasłony, dzięki którym Andrzej Mazurczak dwukrotnie trafił do kosza rywali, zaliczył też zbiórkę w obronie, dzięki której można było przeprowadzić kontratak. Bezsprzecznie Żmudzki prezentował się najciekawiej w pierwszych minutach meczu. Pierwszą kwartę Wilki przegrały niestety 12:20. W drugiej części gry Czarni wciąż byli skuteczni i wykorzystywali każdy błąd szczecinian. W pewnym momencie prowadzili już 18 punktami! Lepsza postawa w końcówce drugiej kwarty pozwoliła odrobić część strat. Do szatni drużyny schodziły przy prowadzeniu przyjezdnych 35:47.

To, co się wydarzyło w trzeciej kwarcie, odpowiadało temu, czym zachwycały Wilki w poprzednim sezonie. Nagły zryw, dobrze rozgrywane i efektowna akcje, i co najważniejsze: dobra skuteczność. Tę kwartę nasza drużyna wygrała 29:17 i na 10 minut przed końcem meczu było 64:64.

Ostatnia część meczu była istną wymianą ciosów. Raz prowadzenie obejmowali Czarni, by po chwili je stracić na rzecz Wilków. W końcówce pojedynku więcej zimnej krwi zachowali Czarni, na niewiele ponad minutę przed końcem objęli trzypunktowe prowadzenie po rzucie Michalaka i nie oddali go już do końca meczu. Czarni Słupsk wygrali w Szczecinie z Wilkami 86:82

Najskuteczniejszy w barwach Wilków był Morris Udeze, którzy rzucił aż 24 punkty, wywalczył 6 zbiórek i dołożył do tego 1 asystę. Dobrze zaprezentował się też powracający po kontuzji kapitan, Filip Matczak – zdobył 14 punktów, 3 zbiórki i zanotował 5 asyst.