Home Aktualności Kazik idzie na emeryturę. Zasłużył na nią bardzo!
Aktualności

Kazik idzie na emeryturę. Zasłużył na nią bardzo!

117

Po 7 latach służby w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie na psią emeryturę przeszedł owczarek niemiecki „Kazan” pseud. „Kazik”. Czworonożny funkcjonariusz ma na swoim koncie wiele sukcesów w policyjnej służbie.

 

Wielokrotnie z powodzeniem brał udział w akcjach poszukiwawczych osób zaginionych. Cieszył się również ogromną sympatią dzieci, dla których brał udział w działaniach profilaktycznych czy pokazach tresury. Teraz spokojną starość spędzi pod dachem swojego policyjnego opiekuna.

Pamiątkowy medal, kość i smakołyki – to prezenty, jakie otrzymał 9-letni Kazik z okazji zakończenia służby. Czworonożny przyjaciel stróżów prawa na świat przyszedł 5 grudnia  2014  roku. Swoją psią służbę rozpoczął od pięciomiesięcznego przeszkolenia w systemie tresury indywidualnej realizowanej w jednostce macierzystej pod nadzorem instruktorów z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, które ukończył z wynikiem bardzo dobrym.

W 2020 roku trafił pod opiekę  obecnego przewodnika sierż. szt. Dariusza Bartoszka, z którym razem pełnili służbę w Komedzie Miejskiej Policji w Koszalinie. Pod opieką swojego przewodnika Kazik brał udział w służbach patrolowych, zabezpieczeniach imprez masowych, jak również w tropieniach sprawców oraz poszukiwaniach osób zaginionych. Wielokrotnie trenował i uczestniczył w Wojewódzkich Kynologicznych Mistrzostwach Policji.

Po 7 latach wyjątkowej służby czworonożny stróż prawa przechodzi na zasłużoną  emeryturę. Teraz będzie odpoczywał w domu swojego opiekuna.

 

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US

Zbliża się IV edycja Konferencji MKDUS 2.0 organizowanej przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu...

Aktualności

Tym razem nie rolnicy, ale przewoźnicy. Znów będą protestować na drogach

22 czerwca przewoźnicy kilku stowarzyszeń zapowiadają protesty i akcje informacyjne. Zamierzają spowalniać...

AktualnościHistoria

Od 43 lat pracuje w ZWiK-u. „To chodząca skarbnica wiedzy i historii”

„W dzisiejszych czasach niewiele jest osób, które kilkadziesiąt lat pracują w jednej...

AktualnościSport

Ostatnie przygotowania i ruszają na regaty. Zbliża się finał The Tall Ships Races

Trwają przygotowania załóg i jednostek do wypłynięcia na tegoroczne regaty The Tall...