Home Sport Wilki na ostatniej prostej. Do awansu w Lidze Mistrzów brakuje… (nie)wiele?
Sport

Wilki na ostatniej prostej. Do awansu w Lidze Mistrzów brakuje… (nie)wiele?

234

Jeśli wygrają ostatni mecz, sprawa będzie jasna – awansują z drugiego miejsca. Jeśli przegrają, też mogą awansować, ale tu sytuacja jest już bardziej skomplikowana.

 

Po tym, jak w świetnym stylu Wilki Morskie ograły MHP RIESEN Ludwigsburg 80:60, awans do dalszej fazy rozgrywek koszykarskiej Ligi Mistrzów stanął otworem. Wymiar wygranej z czołową drużyną Niemiec sprawia, że szczecinianie znajdują się w dość dobrej sytuacji i mogą być nawet rozstawieni w fazie play-in. Żeby całkowicie odpaść z rozgrywek, King musiałby nie tyle przegrać, co paść ofiarą kombinacji niekorzystnych wyników.

Jeśli Mistrzowie Polski awansują, los rzuci ich na przeciwników z grypy C – najprawdopodobniej będzie to francuskie Cholet lub turecka Darussafaka. W tej grupie rywalizują również hiszpańskie Tenerife i łotewskie VEF Ryga.

Co się musi stać, by Wilki Morskie awansowały?

 

Rozstrzygnięcie 1

Wilki Morskie wygrają ostatni mecz z włoskim Banco di Sardegna Sassari (obecnie Włosi zajmują 4 miejsce w tabeli) i zajmą 2 miejsce w grupie i wystąpią w fazie play-in jako rozstawieni. W takim wypadku wynik drugiego spotkania pomiędzy MHP RIESEN Ludwigsburg a AEK Ateny nie ma znaczenia.

Rozstrzygnięcie 2

Jeśli Wilki przegrają z Włochami nie wyższej niż -19 i jeśli AEK wygra z Ludwigsburgiem, King awansuje z 2 miejsca i będzie rozstawiony w fazie play-in.

Rozstrzygnięcie 3

Szczecinianie zajmą 3 miejsce w grupie i wystąpią w fazie play-in (ale nie będą rozstawieni), jeśli przegrają nie wyżej niż -33 w przypadku zwycięstwa AEK w równoległym meczu, lub jeśli przegrają nie wyżej niż -7 w przypadku zwycięstwa Ludwigsburga w drugim spotkaniu.

Rozstrzygnięcie 4

Wilki odpadną z rozgrywek jeśli przegrają wyżej niż 33 punktami (niezależnie od wyniku drugiego meczu), lub jeśli przegrają wyżej niż 7 punktami w przypadku zwycięstwa Ludwigbsurga nad AEK.

 

Awansu nie można jeszcze być pewnym, ale szanse na wyjście z grupy – i nie ukrywajmy, byłaby to niespodzianka – sa bardzo duże. Ostatni grypowy pojedynek z Banco di Sardegna Sassari Wilki zagrają już  w środę, 20 grudnia. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się wygraną Kina 93:.85

Powiązane artykuły

Sport

Ze Szczecina przez Legię do Udinese

Nowym trenerem Udinese, klubu z Serie A, będzie Kosta Runjaić, który w...

SportAktualności

Miała być feta, był najgorszy mecz finału

Kibice byli gotowi do świętowania. Gotowi byli również przedstawiciele ligi. Najmniej przygotowani...

Sport

Piłkarki Pogoni Szczecin z tytułem Mistrza Polski!

Niesamowite rozstrzygnięcia  w ostatniej kolejce kobiecej Ekstraligi w piłce nożnej. Piłkarski ze...

Sport

Brakuje jednego meczu. O krok do złota, teraz jedziemy do Sopotu

Brakuje tylko i aż jednego zwycięstwa. Jeśli ktokolwiek sądzi, że to będzie...