Home Aktualności Więcej połączeń ze Świnoujścia i Szczecina. Taki będzie wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity w Zachodniopomorskim
AktualnościW regionie

Więcej połączeń ze Świnoujścia i Szczecina. Taki będzie wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity w Zachodniopomorskim

653

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Dlatego od niedzieli 9 czerwca PKP Intercity uruchomi dla mieszkańców Szczecina i Świnoujścia sezonowe połączenia do Zakopanego i Krakowa, a z Kołobrzegu dojedziemy do Bielska-Białej, Zielonej Góry, Krakowa i Wrocławia. Będą też dodatkowe połączenia na festiwale Pol’and’Rock, Sunrise i Sun. 

 

 

Zwiększy się liczba pociągów ze stolicy województwa – Szczecin obsłużą 22 pary połączeń PKP Intercity. Do rozkładu powróci pociąg IC „Podhalanin”, który kursować będzie bezpośrednio do Zakopanego przez m.in. Poznań, Katowice czy Bielsko-Białą oraz pociąg TLK „Wolin” rel. Kraków – Świnoujście – Kraków z grupą wagonów do/z Bielska-Białej.

Co więcej, skróci się o 13 minut czas przejazdu pociągu EIC „Chrobry” na trasie z Warszawy do Szczecina i około 20 minut w relacji powrotnej. Zmieni się także kategoria pociągu „Włókniarz”, który do tej pory kursował jako TLK, a wraz z wejściem korekty zacznie jeździć w ekonomicznej kategorii IC. 

– Skład wagonowy zostanie zastąpiony komfortowym, elektrycznym zespołem trakcyjnym ED160 „Flirt”, który na swoim pokładzie posiada klimatyzację, wygodne fotele i udogodnienia dla różnych grup podróżnych, w tym osób z niepełnosprawnościami czy rowerzystów – podkreśla Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity. 

Wakacyjne połączenia z/do Kołobrzegu i Świnoujścia

Mieszkańcy Kołobrzegu będą mogli skorzystać z 16 par połączeń PKP Intercity, w tym dodatkowej pary pociągów Pendolino. Dzięki wydłużeniu relacji pociągu EIP 3840/8340, w sezonie letnim skład będzie kończyć bieg w Kołobrzegu (na co dzień pociąg kursuje do Gdyni).

Sezonowymi pociągami będzie można dojechać codziennie do Warszawy (EIC „Posejdon”), czy weekendowo do Bielska-Białej przez stolicę i Trójmiasto składem EIC „Fregata”. Do/z Krakowa pojedzie pociąg IC „Krakowianka”, zatrzymując się po drodze we Wrocławiu i Poznaniu. Do stolicy województwa dolnośląskiego pojedzie również z Kołobrzegu pociągiem IC „Malczewski BIS”, który kursować będzie w sobotę do Wrocławia przez Poznań. Skład IC „Bursztyn” (Kraków – Kołobrzeg – Kraków) zatrzyma się po drodze m.in. w Łodzi, Toruniu czy Bydgoszczy. 

– Co więcej, na południe Polski pojedzie również pociąg TLK „Pirat” (Bohumin/Bielsko Biała – Kołobrzeg – Bohumin/Bielsko Biała). Dzięki weekendowemu wydłużeniu relacji pociągu IC „Grottger” (obecnie kursujący na odcinku Przemyśl – Wrocław – Przemyśl), będzie on w niedziele kursował z Kołobrzegu. Zmieniona zostanie również relacja składu IC „Swarożyc” (na co dzień kursuje w relacji Wrocław – Szczecin przez Zieloną Górę), który w sezonie letnim będzie dojeżdżał do Kołobrzegu – zaznacza Nowak. 

W tegoroczne wakacje do/ze Świnoujścia pojedzie aż 8 par pociągów PKP Intercity. Wśród nowości warto wspomnieć o połączeniach: IC „Gałczyński”, który przed korektą kursował ze stolicy do Szczecina oraz TLK „Wolin” rel. Kraków – Świnoujście – Kraków z grupą wagonów do/z Bielska-Białej przez Katowice, Wrocław, Zieloną Górę.

Z myślą o festiwalowiczach

Lato to okres wyjątkowy pod kątem liczby organizowanych imprez masowych i wydarzeń kulturalnych. Z myślą o podróżnych, którzy wybierają pociąg jako środek transportu w drodze z/na festiwal, PKP Intercity zaplanowało dodatkowe połączenia na:

  • Pol’and’Rock Festival – 3 i 4 sierpnia w wydłużonej relacji do Szczecinka pojadą pociągi m.in. z Przemyśla, Poznania, Piły, Warszawy, Wrocławia, Bydgoszczy czy Lublina. Co więcej, w tym czasie zostanie uruchomiona dodatkowa grupa wagonów do pociągu IC „Staszic” do/z Lublina. Spółka wprowadzi również nowe połączenia: IC „Hetman BIS” rel. Szczecinek– Wrocław, IC rel. Szczecinek – Warszawa Wschodnia, IC „Zamoyski BIS” ze Szczecinka do Warszawy oraz IC „Cegielski BIS” ze Szczecinka do Krakowa. Wydłużona do/ze Szczecinka zostanie relacja pociągów: IC „Noteć” (pierwotna relacja Warszawa – Piła – Warszawa), IC „Ślązak” (pierwotna relacja Przemyśl – Poznań – Przemyśl) oraz IC „Kujawiak” (pierwotna relacja Chełm – Bydgoszcz – Chełm).
  • Sunrise Festiwal i Sun Festival – w czasie obowiązywania wymienionych imprez muzycznych dodatkowe terminy kursowania będą mieć pociągi: IC „Krakowianka” z/do Krakowa, a także IC „Grottger” do/z Przemyśla.

Informacja dla podróżnych

– W okresie wprowadzania nowej korekty rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży – informuje rzecznik PKP Intercity. 

Informacje o rozkładzie jazdy oraz aktualne komunikaty dostępne są na stronie www.intercity.pl. Dla pasażerów funkcjonuje także ogólnodostępny numer infolinii PKP Intercity. Infolinia ta dostępna jest pod numerem telefonu +48 22 322 22 22 całodobowo przez 7 dni w tygodniu dla abonentów krajowych i zagranicznych. Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...