Home Aktualności Szczecinainie ruszyli do Fabryki Wody i na Arkonkę. Znamy liczby
AktualnościTurystyka

Szczecinainie ruszyli do Fabryki Wody i na Arkonkę. Znamy liczby

219

Blisko 4 tysiące osób odwiedziło w weekend Fabrykę Wody. Obiekt był oblężony przez fanów wodnych szaleństw. Aquapark może jednorazowo obsłużyć do 2000 tysięcy gości.

 

Znamy pierwsze statystyki związane z funkcjonowaniem Fabryki Wody. Pierwsi goście czekali  w kolejce od 5 rano, by wejść na teren aquaparku. Przypomnijmy: obiekt został otwarty 1 czerwca o 9:00. W Dniu Dziecka dzieci do 14 roku życia wchodziły do Fabryki Wody za darmo.

– W ten weekend odwiedziło nas blisko 4 tysiące osób – mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Fabryki Wody.

Czy takiej frekwencji się spodziewano? Niewątpliwie zainteresowanie było duże, a jednorazowo w obiekcie może przebywać do 2 tysięcy osób.

– Frekwencja dopisała, niewątpliwie efekt nowości ma tu znaczenie, wiele osób było ciekawych, jak wygląda kompleks. Warto też zauważyć, że mimo wszystko był też długi weekend i wielu mieszkańców Szczecina czas spędzało poza miastem – tłumaczy Piotr Zieliński.

Fabryka Wody to najnowocześniejsze centrum basenowo-edukacyjne w Polsce. Gigantyczny aquapark, który oferuje szeroką gamę atrakcji, w tym 22 niecki basenowe, które zapewniają różnorodne doznania wodne, 15 saun i łaźni tematycznych, wzbogaconych infrastrukturą SPA, które pozwalają na relaks i odprężenie, czy też interaktywną strefę edukacji, która koncentruje się na roli wody w przyrodzie, umożliwiając odwiedzającym poznanie znaczenia i właściwości tego cennego zasobu w naszym ekosystemie.

Wielu szczecinian zdecydowało się na wyprawę na Arkonkę. Kompleks basenowy pod gołym niebem również zainaugurował sezon w miniony weekend. Obiekt odwiedziło około 3 000 osób.

– Trudno to porównywać do otwarcia w ubiegłym roku, kiedy otwarcie Arkonki zbiegło się z naprawdę kiepską pogodą, wówczas gości można było liczyć na placach – mówi Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu. – W tym roku frekwencja dopisała – dodaje.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Dronem podczas The Tall Ship Races nie polatasz

Drony i inne jednostki latające nie będą mogły latać podczas The Tall...

Aktualności

Zatrzasnęła kluczyki i dziecko w aucie

O tym, jak niebezpieczne jest pozostawienie dziecka w samochodzie w upalny dzień,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

W dobie humanizacji zwierząt istotnie zmienia się podejście człowieka do zwierząt domowych....

AktualnościSport

Młodzież wyrusza na regaty The Tall Ships’ Races. Początek żeglarskiej przygody już w sobotę

Już w sobotę, 20 lipca Młodzieżowa Reprezentacja Szczecina na Regaty The Tall...