Home Sport W weekend odbędą się Mistrzostwa Polski. Szczecinianie mają chrapkę na złoto
Sport

W weekend odbędą się Mistrzostwa Polski. Szczecinianie mają chrapkę na złoto

117

Już w najbliższy weekend na wodach Dąbia rozegrany zostanie turniej kajak polo. Stawką jest tytuł Mistrza Polski. Szczeciński Feniks uważany jest za jednego z pretendentów do medalu. Jak mówi Patryk Wlazłowski, team ze stolicy Pomorza Zachodniego jest dobrze przygotowany i chce stanąć na najwyższym stopniu podium.

 

Przed nami weekend sportowej rywalizacji w mniej znanej dyscyplinie sportu, nie mniej konkurencji, która od lat aspiruje do tego, by się znaleźć w gronie sportów olimpijskich. Kajak polo to jedna z najbardziej dynamicznych gier zespołowych. Na czym polega gra? To rywalizacja dwóch, pięcioosobowych drużyn. Zawodnicy poruszają się na specjalnych bardzo zwrotnych – kajakach, starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Dolna krawędź bramki zawieszona jest na wysokości 2 metrów nad wodą. Piłkę do bramki można rzucać rękami lub specjalnym przeznaczonym do tego celu wiosłem. W trakcie meczu zawodnicy mogą się  popychać, przesuwać na wodzie w kajakach. To sport iście ekstremalny.

 

Na boiskach przy Centrum Żeglarskim zostaną rozegrane zawody Mistrzostw Polski seniorów oraz młodzików, rywalizować będą zarówno panie, jak i mężczyźni. W tym pierwszym wypadku faworytkami do złota są zawodniczki UKS Set Kaniów. W turnieju mężczyzn za faworytów uchodzą obrońcy tytułu, Team Poznań. 

 

– Wszyscy do Szczecina przyjeżdżają z zamiarem odebrania nam tytułu – mówi Jakub Maślak, jeden z najlepszych kajakpolistów w historii Polski. – Ostatnie trzy lata zdobywaliśmy złoto, chcemy ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium – dodaje.

 

Przyznaje, że w gronie faworytów do medalu są gospodarze. Feniks Szczecin to drużyna, która mając dobry dzień, jest w stanie wygrać z każdym.

 

– Dyspozycja dnia będzie miała ogromne znaczenie – przyznaje Patryk Wlazłowski z Feniksa Szczecin. – Jesteśmy dobrze przygotowani do turnieju, ale też narzuciliśmy sobie pewną presję. Jesteśmy gospodarzami i chcielibyśmy u siebie wywalczyć złoto. Liczymy na co najmniej półfinał i walkę o medale, ale oczywiście mamy ochotę na złoto i wiemy, że nas na to stać. W tym sezonie pokazaliśmy, że należymy do ścisłej czołówki w Polsce, chcemy to potwierdzić – dodaje.

 

Turniej rozegrany zostanie w dniach 16-17 września.

Powiązane artykuły

Sport

Znamy trasę 60. Etapowych Regat Turystycznych. Szykuje się 10 dni niezapomnianej zabawy

Etapowe Regaty Turystyczne odbywają się co roku w ostatnim tygodniu lipca i...

Sport

„Chopcy z Roosevelta” zagrają w Teatrze Polskim dla Roberta Dymkowskiego

Wielka piłka zagości na Scenie Szekspirowskiej Teatru Polskiego! W najbliższą niedzielę, 3...

Sport

Woodson i długo, długo nic. King odpadł z Pucharu Polski

Liczyliśmy na dobrą grę Kinga w ćwierćfinale Pucharu Polski. I nasi koszykarze...

Sport

Ten mecz wygrali wszyscy

Futsal Szczecin pewnie pokonał KKF Automobile Torino Konin 8:1 i awansował w...