Home Sport W weekend odbędą się Mistrzostwa Polski. Szczecinianie mają chrapkę na złoto
Sport

W weekend odbędą się Mistrzostwa Polski. Szczecinianie mają chrapkę na złoto

79

Już w najbliższy weekend na wodach Dąbia rozegrany zostanie turniej kajak polo. Stawką jest tytuł Mistrza Polski. Szczeciński Feniks uważany jest za jednego z pretendentów do medalu. Jak mówi Patryk Wlazłowski, team ze stolicy Pomorza Zachodniego jest dobrze przygotowany i chce stanąć na najwyższym stopniu podium.

 

Przed nami weekend sportowej rywalizacji w mniej znanej dyscyplinie sportu, nie mniej konkurencji, która od lat aspiruje do tego, by się znaleźć w gronie sportów olimpijskich. Kajak polo to jedna z najbardziej dynamicznych gier zespołowych. Na czym polega gra? To rywalizacja dwóch, pięcioosobowych drużyn. Zawodnicy poruszają się na specjalnych bardzo zwrotnych – kajakach, starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Dolna krawędź bramki zawieszona jest na wysokości 2 metrów nad wodą. Piłkę do bramki można rzucać rękami lub specjalnym przeznaczonym do tego celu wiosłem. W trakcie meczu zawodnicy mogą się  popychać, przesuwać na wodzie w kajakach. To sport iście ekstremalny.

 

Na boiskach przy Centrum Żeglarskim zostaną rozegrane zawody Mistrzostw Polski seniorów oraz młodzików, rywalizować będą zarówno panie, jak i mężczyźni. W tym pierwszym wypadku faworytkami do złota są zawodniczki UKS Set Kaniów. W turnieju mężczyzn za faworytów uchodzą obrońcy tytułu, Team Poznań. 

 

– Wszyscy do Szczecina przyjeżdżają z zamiarem odebrania nam tytułu – mówi Jakub Maślak, jeden z najlepszych kajakpolistów w historii Polski. – Ostatnie trzy lata zdobywaliśmy złoto, chcemy ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium – dodaje.

 

Przyznaje, że w gronie faworytów do medalu są gospodarze. Feniks Szczecin to drużyna, która mając dobry dzień, jest w stanie wygrać z każdym.

 

– Dyspozycja dnia będzie miała ogromne znaczenie – przyznaje Patryk Wlazłowski z Feniksa Szczecin. – Jesteśmy dobrze przygotowani do turnieju, ale też narzuciliśmy sobie pewną presję. Jesteśmy gospodarzami i chcielibyśmy u siebie wywalczyć złoto. Liczymy na co najmniej półfinał i walkę o medale, ale oczywiście mamy ochotę na złoto i wiemy, że nas na to stać. W tym sezonie pokazaliśmy, że należymy do ścisłej czołówki w Polsce, chcemy to potwierdzić – dodaje.

 

Turniej rozegrany zostanie w dniach 16-17 września.

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowieSport

10 ton śmieci z lasu

Tegoroczna edycja ekstremalnego sprzątania lasu okrzyknięta została „Zemstą wulkanizatora”. To dlatego, że...

Sport

Rzucili 101 punktów, a i tak przegrali. Mistrz Polski zatrzymany w Dąbrowie Górniczej

Avery Woodson rzucał na zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu, ale nie trafił...

Mecz Pogoń-Lech
Sport

Pogrom! Pogoń zabawiła się z Lechem [VIDEO]

Nawet najbardziej zagorzali fani Portowców nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Kolejorz...

Sport

Pogrom z Białymstokiem. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał

Futsal Szczecin potwierdza swoje aspiracje i daje wyraźny sygnał rywalom. W drugiej...