Home W regionie W pożarze stracili dorobek życia. Teraz proszą o pomoc
W regionie

W pożarze stracili dorobek życia. Teraz proszą o pomoc

1.4k

Do niewyobrażalnej tragedii doszło w niedzielne popołudnie w Dolicach. Za jednym razem spłonęły dom, hala budowlana i sklep przy ulicy Ogrodowej, a państwo Janina i Kacper wraz z synami pozostali bez dachu na głową, a ich życie w dosłownie jednej chwili legło w gruzach. 

 

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dolicach otrzymali informację o pożarze około godziny 16:30. 

– Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się, że płonie magazyn materiałów budowlanych, sklep i mieszkania znajdujące się nad nim. Ze względu na ilość zgromadzonych materiałów ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko – pisze OSP Dolice w komunikacie przekazanym w mediach społecznościowych. 

W zewnętrznym magazynie znajdowało się kilka butli z gazem PB, które całkowicie objęte były płomieniami. Z naszej remizy wyjechały dwa zastępy pojazdami GBA i po błyskawicznym sprawieniu linii gaśniczych podano 2 prądy wody. Jeden w natarciu na pożar, drugi do chłodzenia rozgrzanych butli. W tym czasie jedna rota w aparatach ODO szykowała się do wejścia do budynku, gdyż nie było wiadomo, czy ktoś nie pozostaje wewnątrz.

Zadysponowano dwa zastępy strażaków, które z początku zajęły się gaszeniem pożaru i chłodzeniem rozgrzanych butli. Równocześnie jedna rota z aparatami oddechowymi szykowała się do wejścia do budynku, ponieważ nie było wiadomo, czy ktoś nie pozostaje wewnątrz.

Okazało się, że w środku pozostał jedynie mały piesek. Strażakom udało się go uratować. 

Dalsze działania skupiały się na lokalizowaniu i usuwaniu wielu zarzewi ognia znajdujących się w ścianach i stropach – informują druhowi z Dolic – Łącznie podano pięć prądów wody, w tym jeden z drabiny mechanicznej, zakończony lancą przebiciową. Nasze działania trwały do późnych godzin nocnych. Niestety zniszczenia są ogromne.

W akcji gaszenia zniszczonego budynku uczestniczyli również strażacy z Kolina, Stargardu, Suchania, Wapnicy i policjanci z Dolic. 

Obecnie druhowi z Dolic skupiają się na zabezpieczaniu budynku i tego, co udało się uratować. 

Poszkodowani proszą o pomoc

Na domiar złego, cały dom nie był ubezpieczony ze względu na nieuregulowane sprawy rodzinne. 

Teraz rodzina prosi o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli i liczy na wsparcie. W serwisie pomagam.pl uruchomiono zbiórkę internetową na odbudowę ich domu i zapewnienie im najpotrzebniejszych rzeczy, aby mogli swobodnie funkcjonować. 

W chwili obecnej na koncie zbiórki jest ponad 11 tysięcy złotych, a potrzeby są prawie dziesięciokrotnie większe. Każda kolejna złotówka przybliży ich do powrotu do normalnego życia.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/bchryr

Powiązane artykuły

W regionie

Konflikt o ekrany akustyczne przy S3. Mieszkańcy protestują

Kilkoro mieszkańców Dargobądza, mieszkających przy budowanej drodze ekspresowej nr 3, czuje się...

W regionie

Zniszczyli kajaki, zabili ptaki i zanieczyścili Drawę. Jest 10 000 nagrody za pomoc w ustaleniu sprawców

Wydawać by się mogło, że teren Parku Narodowego to miejsce pozbawione wandali....

AktualnościMotoryzacjaW regionie

O włos od tragedii! Uciekał przed policją, jadąc pod prąd [VIDEO]

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 27-letni kierowca Audi, który uciekając przed policją, swoją...

AktualnościW regionie

Tragiczny poranek. Ciężarówka zderzyła się z autobusami na S3

We wtorkowy poranek doszło do poważnego w skutkach wypadku na drodze S3...