Home Aktualności „Nie chcemy żeby było to tabu, chcemy o tym rozmawiać” – wydarzenie jakiego jeszcze nie było  
AktualnościEkologia i zdrowie

„Nie chcemy żeby było to tabu, chcemy o tym rozmawiać” – wydarzenie jakiego jeszcze nie było  

269

Młodzi ludzie po raz kolejny udowadniają, że nie boją się mówić głośno o sprawach dla nich ważnych. 12 czerwca w Courtyard by Marriott Szczecin zorganizują kongres poświęcony tematyce zdrowia psychicznego. Zapisy na to wydarzenie już wystartowały.

Spotkanie przygotowane jest z myślą o uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Kongres „PorozmawiajMy o Zdrowiu Psychicznym” odbędzie się w formie trzech tematycznych paneli dyskusyjnych. Każda z części poświęcona będzie innym zagadnieniom, a będą to kolejno: postrzeganie problematyki zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży, zdrowie psychiczne w szkołach i wymagania XXI w. oraz prawa ucznia w użyciu. Spotkanie będzie dobrą okazją do posłuchania opinii ekspertów oraz psychologów, a także podzielenia się własnymi doświadczeniami, bowiem głos zostanie oddany szczególnie młodym ludziom.

– Kongres „PorozmawiajMy o Zdrowiu Psychicznym” to inicjatywa komisji ds. zdrowia, kultury i sportu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, która została powołana, ponieważ widzimy jak my, nasi rówieśnicy jesteśmy przez zdrowie psychiczne dotknięci. Widzimy, że dotyka to każdego z nas. Widzimy, że powinno być o tym więcej mówione. W szkołach powinna być psychoedukacja, której na razie nie ma i dlatego wychodzimy tym problemom naprzeciw. Nie chcemy żeby było to tabu, chcemy o tym rozmawiać – mówi Martyna Kawiak z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. 

Kongres odbędzie się 12 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza: https://l.facebook.com/ 

Stroną zgłaszającą może być każda szkoła podstawowa oraz ponadpodstawowa, przy czym istnieje możliwość zgłoszenia maksymalnie 7. uczniów i 1. opiekuna z placówki. 

 

Powiązane artykuły

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...

Ekologia i zdrowie

Są pieniądze na wymianę starych pieców

Prawie 3 mln zł już wkrótce trafią do mieszkańców Szczecina, którzy chcą...