Home Sport W Goleniowie postawili na Wartę Poznań. Pogoń poszła w odstawkę
Sport

W Goleniowie postawili na Wartę Poznań. Pogoń poszła w odstawkę

3.1k
Foto: źródło Szkółka Piłkarska MKS „INA” Goleniów.

Poznański futbol wchodzi w obszar metropolitarny Szczecina. Czy to poważna konkurencja dla Pogoni? Czy w perspektywie czasu inne akademie piłkarskie też zechcą zmienić swoje barwy?

 

Kilka lat temu Lech Poznań chciał zainwestować w szkółkę piłkarską na terenie Pomorza Zachodniego, wówczas celem był Moryń i współpraca z miejscowym Morzyckiem. Ostatecznie akademia powstała pod szyldem Portowców, ale długo nie przetrwała.

Teraz sytuacja się odwraca. W Goleniowie właśnie podpisano umowę o współpracy pomiędzy Iną a Wartą Poznań.

– Kluby chcą objąć programem szkolenia młodzieży w oparciu o fajną akademię piłkarską, która jest w Warcie Poznań – mówili podczas uroczystego podpisania umowy piłkarscy działacze.

A to oznacza, że w Goleniowie nie ma już miejsca dla Pogoni Szczecin, która – jak się mogło wydawać – miała do tej pory monopol na szkolenie młodzieży w regionie jeśli chodzi o ekstraklasowe kluby.

W ramach tej współpracy, Ina Goleniów będzie miała również możliwość uczestniczenia w treningach i stażach szkoleniowych organizowanych przez Wartę Poznań. Będą organizowane wydarzenia sportowe, a wyróżniający się zawodnicy z Goleniowa będą mieli szansę uczestniczyć w treningach i indywidualnych projektach szkoleniowych zespołu z Poznania.

– Ta inicjatywa to przede wszystkim ogromny krok w kierunku rozwoju młodych biało-zielonych. Dzięki nawiązanej współpracy nasi młodzi adepci będą mogli uczestniczyć w testach jednej z najlepszych Akademii Piłkarskich w Polsce, jeździć na turnieje oraz uczestniczyć w obozach z przyjaciółmi z Warty – komentuje klub z Goleniowa.

 

Powiązane artykuły

Sport

Znamy trasę 60. Etapowych Regat Turystycznych. Szykuje się 10 dni niezapomnianej zabawy

Etapowe Regaty Turystyczne odbywają się co roku w ostatnim tygodniu lipca i...

Sport

„Chopcy z Roosevelta” zagrają w Teatrze Polskim dla Roberta Dymkowskiego

Wielka piłka zagości na Scenie Szekspirowskiej Teatru Polskiego! W najbliższą niedzielę, 3...

Sport

Woodson i długo, długo nic. King odpadł z Pucharu Polski

Liczyliśmy na dobrą grę Kinga w ćwierćfinale Pucharu Polski. I nasi koszykarze...

Sport

Ten mecz wygrali wszyscy

Futsal Szczecin pewnie pokonał KKF Automobile Torino Konin 8:1 i awansował w...