Home Aktualności Unikał policji, ale nie udało mu się ukryć. „Mam pecha…”
Aktualności

Unikał policji, ale nie udało mu się ukryć. „Mam pecha…”

135
radiowóz policyjny

Policjantem jest się nawet w czasie wolnym, a udowodniła to ostatnia sytuacja w naszym mieście. Funkcjonariusz z Referatu Wywiadowczego KMP w Szczecinie podczas spaceru z synem zauważył poszukiwanego mężczyznę, któremu postanowił się przedstawić. Nie dał się zwieść przekonywaniu 32-latka o pomyłce. I słusznie.

 

Do zdarzenia doszło w Śródmieściu. Przebywający w mieście w swoim czasie wolnym od pracy policjant zauważył człowieka, który wyglądem przypominał osobę ukrywającą się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusz wiedział, że jest to osoba, która pracuje na co dzień za granicą, a do Polski przyjeżdża w weekendy. Postanowił skorzystać z szansy i przekonać o prawdziwości swoich przypuszczeń.

Policjant podszedł do 32-latka, przedstawił się i okazał legitymację służbową. Powiadomił także o całej sytuacji operatora 112 oraz poprosił o pomoc. Choć zatrzymany wykręcał się i przekonywał, że to jedna wielka pomyłka, policjant w cywilu nie dał się nabrać.

– W trakcie oczekiwania na przyjazd patrolu mężczyzna próbował przekonać policjanta, że zaszła jakaś pomyłka, że inaczej się nazywa – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie – Te zabiegi jednak nie przyniosły zamierzonego efektu i po chwili mężczyzna stwierdził, że: „ma pecha, iż zatrzymał go policjant w czasie wolnym”.

Po sprawdzeniu mężczyzny w systemie policyjnym wszystko stało się jasne. Szczecinianin poszukiwany był na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia do Zakładu Karnego. Spędzi tam teraz 1,5 roku.

To kolejny w ciągu kilku dni przypadek mężczyzny poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości, który na co dzień przebywa poza granicami naszego kraju. 30 listopada pisaliśmy o 36-latku, który odwiedził nasze miasto tylko na chwilę, bowiem był poszukiwany na odbycie kary roku pozbawienia wolności. Jak widać, odwiedzenie Szczecina jest warte ryzyka bycia złapanym.

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US

Zbliża się IV edycja Konferencji MKDUS 2.0 organizowanej przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu...

Aktualności

Tym razem nie rolnicy, ale przewoźnicy. Znów będą protestować na drogach

22 czerwca przewoźnicy kilku stowarzyszeń zapowiadają protesty i akcje informacyjne. Zamierzają spowalniać...

AktualnościHistoria

Od 43 lat pracuje w ZWiK-u. „To chodząca skarbnica wiedzy i historii”

„W dzisiejszych czasach niewiele jest osób, które kilkadziesiąt lat pracują w jednej...

AktualnościSport

Ostatnie przygotowania i ruszają na regaty. Zbliża się finał The Tall Ships Races

Trwają przygotowania załóg i jednostek do wypłynięcia na tegoroczne regaty The Tall...