Home Aktualności Unikał policji, ale nie udało mu się ukryć. „Mam pecha…”
Aktualności

Unikał policji, ale nie udało mu się ukryć. „Mam pecha…”

119
radiowóz policyjny

Policjantem jest się nawet w czasie wolnym, a udowodniła to ostatnia sytuacja w naszym mieście. Funkcjonariusz z Referatu Wywiadowczego KMP w Szczecinie podczas spaceru z synem zauważył poszukiwanego mężczyznę, któremu postanowił się przedstawić. Nie dał się zwieść przekonywaniu 32-latka o pomyłce. I słusznie.

 

Do zdarzenia doszło w Śródmieściu. Przebywający w mieście w swoim czasie wolnym od pracy policjant zauważył człowieka, który wyglądem przypominał osobę ukrywającą się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusz wiedział, że jest to osoba, która pracuje na co dzień za granicą, a do Polski przyjeżdża w weekendy. Postanowił skorzystać z szansy i przekonać o prawdziwości swoich przypuszczeń.

Policjant podszedł do 32-latka, przedstawił się i okazał legitymację służbową. Powiadomił także o całej sytuacji operatora 112 oraz poprosił o pomoc. Choć zatrzymany wykręcał się i przekonywał, że to jedna wielka pomyłka, policjant w cywilu nie dał się nabrać.

– W trakcie oczekiwania na przyjazd patrolu mężczyzna próbował przekonać policjanta, że zaszła jakaś pomyłka, że inaczej się nazywa – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie – Te zabiegi jednak nie przyniosły zamierzonego efektu i po chwili mężczyzna stwierdził, że: „ma pecha, iż zatrzymał go policjant w czasie wolnym”.

Po sprawdzeniu mężczyzny w systemie policyjnym wszystko stało się jasne. Szczecinianin poszukiwany był na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia do Zakładu Karnego. Spędzi tam teraz 1,5 roku.

To kolejny w ciągu kilku dni przypadek mężczyzny poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości, który na co dzień przebywa poza granicami naszego kraju. 30 listopada pisaliśmy o 36-latku, który odwiedził nasze miasto tylko na chwilę, bowiem był poszukiwany na odbycie kary roku pozbawienia wolności. Jak widać, odwiedzenie Szczecina jest warte ryzyka bycia złapanym.

Powiązane artykuły

Aktualności

CBA w Urzędzie Marszałkowskim. Urzędnik miał wyłudzać milionowe dotacje

W związku ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie, funkcjonariusze szczecińskiego...

samochód policyjny
Aktualności

Amator wędkarstwa w rękach policji. Ma zaledwie 16 lat i wiele na sumieniu

Szczecińscy „Wywiadowcy” zatrzymali 16-latka, który włamał się do sklepu wędkarskiego. Okazało się,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

AktualnościLifestyle

Wejściówek już nie ma. Ogromne zainteresowanie I Szczecińskim Forum Kobiet

Do rozpoczęcia I Szczecińskiego Forum Kobiet został już tylko tydzień! Samo wydarzenie...