Home Polityka Tomasz Grodzki nie będzie już Marszałkiem Senatu!
Polityka

Tomasz Grodzki nie będzie już Marszałkiem Senatu!

113
Foto: źródło FB/SenatRP. 13.11.2023 Warszawa Pierwsze Posiedzenie Senatu XI Kadencji Briefing marszalka Senatu Malgorzaty Kidawy Blonskiej i marszlak Tomasza Grodzkiego Fot. Tomasz Paczos

Tomasz Grodzki nie będzie Marszałkiem Senatu w najbliższej kadencji parlamentarnej. Funkcję tę objęła Małgorzata Kidawa-Błońska. Nie można wykluczyć, że polityk ze Szczecina obejmie stanowisko w jednym z ministerstw.

 

Tomasz Grodzki w Senacie, ale bez funkcji Marszałka. To stanowisko objęła dziś w wyniku głosowania Małgorzata Kidawa-Błońska. Marszałkiem Sejmu będzie Szymon Hołownia. Co ciekawe, PiS nie będzie miał w swoich szeregach wicemarszałka Senatu – Marek Pęk uzyskał poparcie zaledwie 33 osób, w Sejmie Elżbieta Witek również nie będzie pełniła stanowiska wicemarszałkami.

 

Polityk ze Szczecina ma natomiast zaistnieć w rządzie na innym stanowisku. Nieoficjalnie mówi się, że jest jednym z typów na przyszłego ministra zdrowia. Profesor Tomasz Grodzki to przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej, chirurg i transplantolog. W kuluarach słyszy się, że prof. Tomasz Grodzki nie mówi prawdopodobnie przyszłemu premierowi Donaldowi Tuskowi „nie”, ale chce połączenia funkcji ministra i wicepremiera. A na to zgody nie ma.

 

Tomasz Grodzki wiązany jest też w kuluarach z Ministerstwem Edukacji i Nauki, ale tu również decyzje jeszcze nie zapadły.

Powiązane artykuły

RozmowyPolityka

Samorząd ma w nas swoją reprezentację

Rozmowa z Cezarym Urbanem, przewodniczącym Klubu Koalicji Samorządowej w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego....

Polityka

Nowy klub w sejmiku. To samorządowcy bez partyjnej plakietki

Chcemy pokazać, że ludzie działający lokalnie potrafią zjednoczyć się pod jednym nie...

Polityka

Legenda szczecińskiej polityki odchodzi… z polityki

Była aktywnym politykiem i kontrowersyjnym komentatorem sceny politycznej. Małgorzata Jacyna-Witt odchodzi z...

Polityka

Przegrani i wygrani. Znamy nazwiska wszystkich nowych posłów! PKW zliczyła 100% głosów

W naszym województwie do wzięcia było w sumie 20 mandatów, a to...