Home Polityka Tomasz Grodzki nie będzie już Marszałkiem Senatu!
Polityka

Tomasz Grodzki nie będzie już Marszałkiem Senatu!

168
Foto: źródło FB/SenatRP. 13.11.2023 Warszawa Pierwsze Posiedzenie Senatu XI Kadencji Briefing marszalka Senatu Malgorzaty Kidawy Blonskiej i marszlak Tomasza Grodzkiego Fot. Tomasz Paczos

Tomasz Grodzki nie będzie Marszałkiem Senatu w najbliższej kadencji parlamentarnej. Funkcję tę objęła Małgorzata Kidawa-Błońska. Nie można wykluczyć, że polityk ze Szczecina obejmie stanowisko w jednym z ministerstw.

 

Tomasz Grodzki w Senacie, ale bez funkcji Marszałka. To stanowisko objęła dziś w wyniku głosowania Małgorzata Kidawa-Błońska. Marszałkiem Sejmu będzie Szymon Hołownia. Co ciekawe, PiS nie będzie miał w swoich szeregach wicemarszałka Senatu – Marek Pęk uzyskał poparcie zaledwie 33 osób, w Sejmie Elżbieta Witek również nie będzie pełniła stanowiska wicemarszałkami.

 

Polityk ze Szczecina ma natomiast zaistnieć w rządzie na innym stanowisku. Nieoficjalnie mówi się, że jest jednym z typów na przyszłego ministra zdrowia. Profesor Tomasz Grodzki to przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej, chirurg i transplantolog. W kuluarach słyszy się, że prof. Tomasz Grodzki nie mówi prawdopodobnie przyszłemu premierowi Donaldowi Tuskowi „nie”, ale chce połączenia funkcji ministra i wicepremiera. A na to zgody nie ma.

 

Tomasz Grodzki wiązany jest też w kuluarach z Ministerstwem Edukacji i Nauki, ale tu również decyzje jeszcze nie zapadły.

Powiązane artykuły

Polityka

Krzystek nowym przewodniczącym OKS

Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina jest nowym przewodniczącym Ogólnopolskiej Koalicji Samorządowej. Zmiany nastąpiły...

Polityka

Absolutorium dla prezydenta Szczecina. „To był kolejny trudny rok”

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Szczecin, radni udzielili Absolutorium prezydentowi Miasta za...

Polityka

Posła Mateckiego ekscesy. Sejmowy dach to jeszcze nic!

Mimo krótkiego stażu parlamentarzysty, Dariusz Matecki z Suwerennej Polski jest jednym z...

PolitykaRozmowy

Hubert Andrych o Pegasusie: „Im więcej bezpieczeństwa tym mniej wolności”

Mieszka w Gryfinie i pomaga w pracach Komisji ds. Pegasusa. Rozmawiamy z...