Home Sport KING ogłasza: reprezentant Polski podpisał z nami kontrakt
Sport

KING ogłasza: reprezentant Polski podpisał z nami kontrakt

182

Reprezentant kraju – Przemysław Żołnierewicz – dołącza do drużyny Wilków Morskich. Mierzy 196 centymetrów wzrostu. Może występować na pozycji rzucającego obrońcy oraz niskiego skrzydłowego. Obecny sezon rozpoczął w barwach Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia.

 

– Wszyscy się w klubie cieszymy. Ja z Przemkiem znam się jeszcze od momentu, w którym prowadziłem reprezentację U18 rocznika 1995. Już wtedy mi bardzo imponował. Swoją fizycznością, walecznością. W Zielonej Górze się trochę minęliśmy. Jak Przemek przyjechał, to odniósł kontuzję, a jak się wyleczył, to mnie już nie było. Później wrócił do dużej formy, co tylko potwierdza, jaki on ma charakter. Będzie nam bardzo pasował swoim stylem i charakterem. Z nim będzie nam łatwiej o to, co u nas jest najcenniejsze, czyli o chemię w zespole. Wiem, że Przemek razem z pozostałymi zawodnikami taką chemię zbuduje – mówi trener Arkadiusz Miłoszewski, trener Kinga Szczecin.

 

W trakcie swojej kariery Przemysław Żołnierewicz występował też w takich klubach jak: BM Stal Ostrów Wielkopolski czy Enea Zastal BC Zielona Góra. Miniony sezon w barwach zielonogórskiego klubu był jednym z najbardziej udanych w karierze Przemysława Żołnierewicza. Zagrał w 25 meczach, zdobywał średnio 16 punktów, 5 asyst, 4 zbiórki i 2 przechwyty.

 

Razem z BM Stalą Ostrów Wielkopolski zdobył Puchar Polski w sezonie 2018/2019.

 

– Bardzo się cieszę, że jestem w Wilkach Morskich. Jest tu wiele znajomych twarzy. Nie ukrywam, że King Szczecin to mój obecny faworyt do grania w Polsce. To moje kolejne podejście do grania w Szczecinie. Cieszę się, że tym razem się udało i jestem w Kingu. Mam nadzieję, że jak najszybciej się wkomponuję w ten zespół – mówi Przemysław Żołnierewicz, nowy zawodnik Kinga Szczecin.

 

Przemysław Żołnierewicz rozegrał również 7 meczów w barwach reprezentacji Polski w 2023 roku. W trakcie turnieju prekwalifikacyjnego do Eurobasketu 2025 zdobywał średnio 9 punktów, 3 zbiórki i asystę na mecz. Natomiast w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich notował średnio 4 oczka i 2 zbiórki.

 

W sezonie 2023/2024 Żołnierewicz rozegrał 7 meczów w drużynie trenera Wojciecha Bychawskiego. Na parkiecie spędzał średnio 33 minuty. W tym czasie zdobywał 12 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst, oraz przechwyt na spotkanie.

Powiązane artykuły

Sport

Wilki rozszarpały Niemców. Są o krok od awansu w Lidzie Mistrzów FIBA!

By realnie myśleć o wyjściu z grupy Ligi Mistrzów FIBA, ten mecz...

Sport

Po 3000 złotych kary dla każdego kibica Wilków Morskich

Stargardzcy funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podczas przejazdu zorganizowanej grupy kibiców na...

Sport

Wyszli z autobusu i od razu zagrali. Przegrali okrutnie ten mecz

Była nawet obawa, że do pojedynku nie dojdzie, ale na dwadzieścia minut...

Sport

Nasz chłopak Mistrzem Świata. Nie dokonał tego nawet Gołota

16-letni Fabian Urbański ze Skorpiona Szczecin został mistrzem świata kadetów w wadze...