Home Biznes i inwestycje To zwężenie zdążyło napsuć krwi wielu kierowcom. Na jego usunięcie trzeba będzie jeszcze poczekać 
Biznes i inwestycje

To zwężenie zdążyło napsuć krwi wielu kierowcom. Na jego usunięcie trzeba będzie jeszcze poczekać 

199

Kierowcy jadący aleją Wyzwolenia w stronę placu Rodła wielokrotnie mieli do czynienia z problematycznym zwężeniem jezdni w rejonie Hanza Tower, którego nie usunięto nawet po przywróceniu ruchu tramwajów do Niebuszewa. Jeśli ktoś spodziewa się jego rychłego usunięcia, ten musi uzbroić się w cierpliwość – czasowa organizacja ruchu w tym rejonie potrwa jeszcze trochę czasu. 

Problematyczne zwężenie polega na wyłączeniu z ruchu prawego pasa jezdni w stronę placu Rodła i Bramy Portowej oraz prawoskrętu z alei Wyzwolenia w plac Witosa. Kierowcy zmuszeni są korzystać z lewego pasa, przyległego do przystanku autobusowo-tramwajowego ulokowanego w bezpośrednim sąsiedztwie Hanza Tower. 

– Owo zwężenie ma związek z pracami prowadzonymi przez firmę JW Construction, która zbudowała Hanza Tower. Nie ma ono nic wspólnego z zakończoną już przebudową torowiska na odcinku od placu Żołnierza Polskiego do pętli Dworzec Niebuszewo – wyjaśnia Wojciech Jachim, rzecznik Tramwajów Szczecińskich. 

Co prawda jest zamontowana sygnalizacja świetlna, ale na jej uruchomienie też przyjdzie jeszcze trochę poczekać. 

Jak udało nam się ustalić, JW Construction planuje zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie, ponieważ jest w trakcie wyłaniania wykonawcy wspomnianych robót. Termin ich rozpoczęcia nie jest jeszcze ustalony.  

– Od momentu wejścia wykonawcy prace będą trwały ok. 4 miesięcy. Po ich wykonaniu wprowadzimy stałą organizację ruchu i zwężenia nie będzie. Będzie natomiast sygnalizacja świetlna, wyremontowane jezdnia i chodniki oraz plac Witosa z nowym parkingiem i urządzeniem małej architektury i zieleni – tłumaczy Marek Zawadzki z JW Construction.  

Czekamy z niecierpliwością na ostateczny efekt prac i liczymy, że będzie cieszył oko nie tylko kierowców, ale również przechodniów i mieszkańców okolicznych blokowisk. 

 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Światowy gigant otwiera w Szczecinie nowoczesną przestrzeń cowor­kingową

International Workplace Group, największa na świecie firma zajmująca się pracą hybrydową i...

Biznes i inwestycje

Zakupy po nowemu. W tym szczecińskim markecie kasujesz na bieżąco

Czy robienie zakupów może być jeszcze łatwiejsze, niż dotychczas? W jednym ze...

Biznes i inwestycje

Szczecińska Kolej Metropolitalna wzbogaciła się o nowe przystanki. Działają od wczoraj

Od wczoraj pasażerowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej mogą korzystać z dwóch nowych przystanków,...

Biznes i inwestycje

BBF: w 2023 roku niemal co dziesiąta powstająca firma była zakładana przez obywatela Ukrainy

Ponad 44 tysiące ukraińskich firm rozpoczęło w Polsce działalność według danych Polskiego...