Home Aktualności Tłumaczył się, że tylko sprząta. W rzeczywistości „wyczyścił” piwnicę z cudzej własności.
Aktualności

Tłumaczył się, że tylko sprząta. W rzeczywistości „wyczyścił” piwnicę z cudzej własności.

137

40-letni mężczyzna został przyłapany w centrum Szczecina na wynoszeniu płytek podłogowych z cudzej piwnicy. Policji tłumaczył się, że został wynajęty do jej uprzątnięcia. Okazało się, że właściciel nie miał o niczym pojęcia.Do sytuacji doszło w jednym z bloków w centrum Szczecina. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymali zgłoszenie od pracownika ochrony, że nieznany mu mężczyzna wynosi różne przedmioty z piwnicy. Ochroniarz rozmawiał z mężczyzną, który twierdził, że został wynajęty do sprzątania. To jednak nie rozwiało jego wątpliwości, dlatego wezwał policję.

Funkcjonariusze w jednej z piwnic faktycznie zastali 40-latka, który wynosił z pomieszczenia płytki podłogowe. Mężczyzna im również tłumaczył, że został wynajęty do sprzątania oraz zbierania złomu. W torbie należącej do rzekomego czyściciela mundurowi znaleźli kombinerki, zaciski, śrubokręty oraz klucze nasadkowe. Nie było tam natomiast żadnych szczotek, gąbek i detergentów.

– Funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielem, do którego należy piwnica i uzyskali informację, że nikogo nie wynajmował do sprzątania i pierwszy raz o tym słyszy. Powiedział, że w piwnicy przechowywał kafelki oraz panele podłogowe i że była ona na pewno zamknięta – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.Policjanci sprawdzili dane 40-latka w swoim systemie. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej notowany za kradzieże. Tym razem odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem.

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Śmiertelny wypadek na poligonie. Pojazd gąsienicowy przejechał dwóch żołnierzy

Około godziny 9:30 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko doszło do tragicznego...

Aktualności

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach SKM

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach...

Aktualności

Jak to jest z czystością znaków drogowych? Ten przykład jest rażący

Jednym z zadań Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego jest utrzymanie w czystości...

Aktualności

Zielona woda w kranie. Czy jest to niebezpieczne? 

Dzisiaj ruszyła akcja Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, mająca za zadanie wykryć pewne nieprawidłowości...