Home Biznes i inwestycje Testy na Placu Zwycięstwa. Co sprawdzano?
Biznes i inwestycje

Testy na Placu Zwycięstwa. Co sprawdzano?

315

Nowy pas autobusowo-tramwajowy na Placu Zwycięstwa to element mający usprawnić przesiadkę z jednego środka komunikacji publicznej do drugiego. Wczoraj w godzinach nocnych odbył się po nim przejazd techniczny autobusu.

 

W ramach przejazdu sprawdzone zostały warunki w jakich odbywa się wjazd pojazdu na PAT, czy autobus poprawnie zatrzymuje się przy przystanku oraz czy może opuścić Plac Zwycięstwa bez przeszkód. Próba odbyła się bez problemów. To oznacza, że w najbliższym możliwym czasie nie będzie przeciwwskazań do tego aby autobus mógł przejeżdżać nowym odcinkiem torowiska tramwajowego.

Jednocześnie w ostatnim czasie przy skrzyżowaniu ulicy Kopernika, Alei Wojska Polskiego oraz Placu Zwycięstwa uruchomiona w trybie testowym została sygnalizacja świetlna. Dostarczone zostały konstrukcje wsporcze, na które Wykonawca czekał z powodu czasowego wstrzymania ich produkcji. Normalny ruch na skrzyżowaniu będzie można przywrócić po wykonaniu oznakowania poziomego, co jest jednak uzależnione od warunków atmosferycznych.

Planowany termin zakończenia inwestycji na Placu Zwycięstwa jak i na Alei Wojska Polskiego przewidziany jest na koniec kwietnia przyszłego roku. O dodatkowy czas na zrealizowanie wszystkich prac wnioskował wykonawca robót.

Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko 40 mln zł brutto to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Ta część Parku Kasprowicza zmieni się nie do poznania! Jest pozwolenie na przebudowę

Aleja Fałata, będąca głównym szlakiem spacerowym szczecińskiego Parku Kasprowicza, zostanie gruntownie przebudowana...

Biznes i inwestycje

Lotnisko w Goleniowie czeka ważna inwestycja. Właśnie podpisano umowę

Na terenie lotniska w podszczecińskim Goleniowie zostanie wykonany nowy system świetlnych pomocy...

Biznes i inwestycjeW regionie

Park rozrywki Hossoland ze sporym opóźnieniem

Inwestor, Grupa Hosso, obiecuje gościom parku m.in. niezwykłe kolejki górskie i karuzele....

Biznes i inwestycje

Przekazano teren pod budowę drogi. Wiele się tu zmieni

Wczoraj przekazano wykonawcy teren pod budowę drogi ul. Olszynki Grochowskiej. Czas realizacji...