Home Biznes i inwestycje Testy na Placu Zwycięstwa. Co sprawdzano?
Biznes i inwestycje

Testy na Placu Zwycięstwa. Co sprawdzano?

335

Nowy pas autobusowo-tramwajowy na Placu Zwycięstwa to element mający usprawnić przesiadkę z jednego środka komunikacji publicznej do drugiego. Wczoraj w godzinach nocnych odbył się po nim przejazd techniczny autobusu.

 

W ramach przejazdu sprawdzone zostały warunki w jakich odbywa się wjazd pojazdu na PAT, czy autobus poprawnie zatrzymuje się przy przystanku oraz czy może opuścić Plac Zwycięstwa bez przeszkód. Próba odbyła się bez problemów. To oznacza, że w najbliższym możliwym czasie nie będzie przeciwwskazań do tego aby autobus mógł przejeżdżać nowym odcinkiem torowiska tramwajowego.

Jednocześnie w ostatnim czasie przy skrzyżowaniu ulicy Kopernika, Alei Wojska Polskiego oraz Placu Zwycięstwa uruchomiona w trybie testowym została sygnalizacja świetlna. Dostarczone zostały konstrukcje wsporcze, na które Wykonawca czekał z powodu czasowego wstrzymania ich produkcji. Normalny ruch na skrzyżowaniu będzie można przywrócić po wykonaniu oznakowania poziomego, co jest jednak uzależnione od warunków atmosferycznych.

Planowany termin zakończenia inwestycji na Placu Zwycięstwa jak i na Alei Wojska Polskiego przewidziany jest na koniec kwietnia przyszłego roku. O dodatkowy czas na zrealizowanie wszystkich prac wnioskował wykonawca robót.

Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko 40 mln zł brutto to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Kończy się Eldorado agencji pracy. Klienci będą masowo od nich odchodzić?

Firmy w regionie rozważają rezygnację z usług agenci pracy tymczasowej. To efekt...

Ekologia i zdrowieBiznes i inwestycje

Wspólnoty mieszkaniowe dostaną pieniądze na Zielone Przedogródki i Podwórka

W tym roku pięć wspólnot mieszkaniowych otrzyma dofinansowanie w ramach programów: Zielone...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Powstała stacja badawcza. W sierpniu będzie w Szczecinie

Gotowa jest już mobilna stacja badawcza, która ma wykrywać i usuwać dodatkowe...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Tylko jedna oferta w przetargu na 14 nowych elektrobusów. Będą kolejne Solarisy?

Tylko jedna oferta pojawiła się w przetargu na 14 nowych autobusów elektrycznych...