Home Biznes i inwestycje TESLA na Targach Pracy w Netto Arena. Gigant chce zatrudniać w Szczecinie!
Biznes i inwestycjeW regionie

TESLA na Targach Pracy w Netto Arena. Gigant chce zatrudniać w Szczecinie!

1.9k
Stoisko Birkenstock podczas wiosennej edycji Targów Pracy cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Tesla chce zatrudniać w Szczecinie do swojej fabryki. Globalny lider w dziedzinie technologii motoryzacyjnych i ekologicznych rozwiązań transportowych będzie miał stoisko podczas nadchodzących Targów Pracy w Netto Arenie. „Spodziewamy się bardzo dużego zainteresowania, jesteśmy też ciekawi oferty, jaką przygotuje Gigafactory Berlin-Brandenburg dla mieszkańców Szczecina i okolic” – zdradza Maciej Patynowski z Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego.

 

Kiedy podczas wiosennej edycji Targów Pracy pojawił się Birkenstock, producent obuwia, jego stoisko przeżyło prawdziwe oblężenie. Firma 4 września uruchomiła zakład produkcyjny niespełna 50 kilometrów od Szczecina, dlatego szukała u nas rąk do pracy.

 

– Zakład znajduje się na terenie parku przemysłowego Industriepark Berlin-Szczecin w Pasewalku, to dobre miejsce do pracy dla osób mieszkających w Szczecinie, producent obuwia miał ciekawą ofertę zatrudnienia – zdradza organizator Targów Pracy, Maciej Patynowski.

 

Najbliższa, jesienna edycja, może się okazać jeszcze większym hitem. Wiadomo już, że rekrutować na Netto Arenie będzie, Gigafactory Berlin-Brandenburg, czyli zakład produkcyjny Tesli pod Belinem. Szczegóły oferty tego pracodawcy, w tym stanowisk do obsadzenia i warunków pracy będzie można poznać z pierwszej ręki podczas targów.

 

– Tesla będzie miała wspólne stoisko targowe z Agencją Rozwoju Gospodarczego Brandenburgii (WFBB) oraz ICU Investor Center Uckermark GmbH – zdradza Maciej Patynowski. – Warto tu nadmienić, że Brandenburgia otrzymała wiele nagród jako najbardziej dynamiczny region gospodarczy w Niemczech, pionier w dziedzinie energii odnawialnych i region doskonałości w Unii Europejskiej. Na ten rozwój gospodarczy wpływają również atrakcyjne oferty pracy – dodaje.

 

Na ten moment udział w jesiennych Targach Pracy potwierdziło już blisko 40 pracodawców, organizatorzy spodziewają się, że stoisk będzie niemal 100. Firmy z regionu także przygotowują oferty zatrudnienia, począwszy od sektora związanego z energetyką, po branżę marine i medyczną.

 

– Każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy ma już doświadczenie zawodowe, czy dopiero szuka swojego pierwszego angażu – mówi Maciej Patynowski.

 

Jubileuszowe, dwudzieste Targi Pracy odbędą się 25 października, w godzinach 10:00-16:00 na Netto Arenie.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Odnowią elewację na Alei. Za miesiąc ma być inaczej

To jedno z miejsce, które najbardziej zwraca na siebie uwagę na Alei...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Uwaga, kierowcy! Korki na Trasie Zamkowej

Ogromne korki zaskoczyły dziś mieszkańców Szczecina, którzy kierują się do centrum miasta...

W regionieBiznes i inwestycje

W sąsiednim województwie trwa budowa niezwykłego zakładu. Pracowników szukają także w Szczecinie

Według danych opublikowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa...

Biznes i inwestycje

HanseYachts w Polsce obchodzi pierwsze urodziny

Minął rok, odkąd Technologie Tworzyw Sztucznych stały się HanseHachts. Ta symboliczna zmiana...