Home Wydarzenia Teatr Polski
WydarzeniaLuty 2024

Teatr Polski

79

Ponad czterdzieści wydarzeń, w tym kilkudniowe świętowanie „XXVII Urodzin Czarnego Kota Rudego”, dwa nowe spektakle: „Kora – dziecko słońca” w reżyserii Adama Opatowicza i „Hrabiny przodem” w reżyserii Arkadiusza Buszki oraz wieczór z twórczością Andrzeja Poniedzielskiego – oto tylko część planów lutowych Teatru Polskiego.

Poza tym, na pięciu scenach teatru zaplanowane są przedstawienia, które miały swoją premierę w bieżącym sezonie artystycznym („Aleja Zasłużonych”, „Cabaret”, „Molière, czyli zmowa świętoszków”, „Gość- INNOŚĆ” i „Komedianci”) oraz takie, które są grane od wielu lat i ciągle cieszą się powodzeniem widzów („Droga Pani Kalino”, „Kolacja dla głupca” i „Pornograf”).

10 lutego na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego odbędzie się premiera spektaklu „Kora – dziecko słońca”. To muzyczna opowieść o charyzmatycznej artystce, piosenkarce, autorce tekstów piosenek i wierszy oraz malarce. W przedstawieniu wystąpią: Adrianna Szymańska, Krzysztof Baranowski i Łukasz Wons.

Z kolei na scenie Klubu Świętokradców Parafii Czarnego Kota Rudego w lutym zaplanowane są przedstawienia przedpremierowe spektaklu „Hrabiny przodem” z Olgą Adamską, Romanem Rydzem i Aleksandrem Górnym. Przedstawienie jest dalszym ciągiem – po wcześniejszym spektaklu pt. „My hrabiny nie płaczemy” – monologów o tajemnicach kobiecości, związków i nieubłaganym upływie czasu.

Po dobrze przyjętych przez widzów, premierowych spektaklach sztuki „Molière, czyli zmowa świętoszków” w reżyserii Rafała Szumskiego, ta opowieść powraca w lutym na Scenę Szekspirowską. Fabuła dramatu M. Bułhakowa osnuta jest wokół ostatnich lat życia Moliera, kiedy ten za wszelką cenę chce wystawić swoją sztukę pt. „Świętoszek”, tekst jak na tamte bardzo skandaliczny. W postać Moliera wciela się Michał Janicki. Gościnnie w spektaklu występuje – w roli króla Francji, Ludwika XIV – Wojciech Wysocki, aktor doskonale znany z ról w filmach m.in. Wajdy, Koterskiego czy Hasa.

Więcej: www.teatrpolski.eu

Powiązane artykuły

WydarzeniaMarzec 2024

Filharmonia Szczecińska

Koncerty symfoniczne, kameralne, elektroniczne, wydarzenia edukacyjne – to i wiele więcej ma...

WydarzeniaMarzec 2024

Teatr Współczesny

Zapraszamy do Klubu Miłośników Psów. To zbiorowość odrobinę sekciarska, rozczarowana własnym gatunkiem,...

WydarzeniaMarzec 2024

Teatr Kana

Przed nami „Światy możliwe” w reżyserii Krzysztofa Popiołka, „Niecierpki” autorstwa Bibi Chimiak,...

WydarzeniaMarzec 2024

Teatr Polski

Dużo fantastycznych propozycji Teatr Polski ma zaplanowanych na marzec, choćby przedstawienie „Mąż...