Home W regionie Szok! Zamiast być w szkole, oszukiwali metodą „na wnuczka”
W regionie

Szok! Zamiast być w szkole, oszukiwali metodą „na wnuczka”

117

Grupa młodych przestępców próbowała wyłudzić 80 tys. zł. od seniorki z powiatu stargardzkiego. Kobieta zachowała zimną krew i o całej sytuacji dowiedziała się policja. Oszuści zostali aresztowani i usłyszeli zarzuty. Szokujące jest to, że jeden z nich nie miał nawet 18 lat.

 

Cała akcja oszustów – jak się okazało mieszkańców Szczecina – była zaplanowana w szczegółach. Do seniorki z powiatu stargardzkiego zadzwoniła młoda kobieta, podająca się za jej wnuczkę. Poinformowała starszą panią, że spowodowała wypadek drogowy, w którym ranna została jedna osoba. Następnie przekazała telefon mężczyźnie, który podał się za prokuratora i dodał, że jedyną możliwością uwolnienia wnuczki jest przekazanie 80 tys. złotych. Seniorka na szczęście zachowała zimną krew i zdrowy rozsądek, dlatego sprawców udało się ująć.

– Mieszkanka powiatu stargardzkiego została poinstruowana o konieczności przekazania gotówki mężczyznom, którzy mieli zjawić się pod jej domem. Czujna seniorka w porę nawiązała kontakt z wnukiem, który powiadomił policję – mówi asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy KPP w Stargardzie. -Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 19-letniego mężczyznę oraz jego nieletniego kolegę.

Dalsze czynności doprowadziły do zgromadzenia materiału dowodowego, na podstawie którego 19-latek usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Sprawą nieletniego szczecinianina zajmie się sąd rodzinny. 

Oszustwo metodą „na wnuczka” to wyłudzenie, za które grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Ofiarami padają najczęściej seniorzy, dlatego policja apeluje, żeby o takich sytuacjach zawsze informować najbliższych i służby.

– Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zadzwońmy do rodziny na numer stacjonarny bądź komórkowy, który jest nam znany. Spróbujmy w tej kwestii również nawiązać połączenie z pozostałymi członkami rodziny, a co najważniejsze nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznajomym, ani na podejrzane przelewy i numery bankowe. Tak proste środki ostrożności mogą zapobiec utracie dorobku naszego życia – informuje asp. Justyna Siwarska.

Powiązane artykuły

przestępczość
W regionie

Zabójstwo pod Dobrą. Pracownicy leśni znaleźli ciało 50-letniego mężczyzny

Pracownicy leśni pod Dobrą (powiat łobeski) znaleźli martwego mężczyznę. Do akcji wkroczyła...

W regionie

Nowy przystanek SKM w Goleniowie niedługo przyjmie pierwszych pasażerów. Ale coś tu nie zagrało

Wraz z pełnym uruchomieniem I etapu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli od 10...

Biznes i inwestycjeW regionie

Park rozrywki Hossoland ze sporym opóźnieniem

Inwestor, Grupa Hosso, obiecuje gościom parku m.in. niezwykłe kolejki górskie i karuzele....

wycinka drzew
Biznes i inwestycjeW regionie

Leszek Naziemiec: Przy poszerzeniu drogi ucierpieć może ponad 1200 drzew

Ogromny niepokój wielu miłośników przyrody budzi zamiar poszerzenia drogi wojewódzkiej 102. W...