Home W regionie Szok! Zamiast być w szkole, oszukiwali metodą „na wnuczka”
W regionie

Szok! Zamiast być w szkole, oszukiwali metodą „na wnuczka”

143

Grupa młodych przestępców próbowała wyłudzić 80 tys. zł. od seniorki z powiatu stargardzkiego. Kobieta zachowała zimną krew i o całej sytuacji dowiedziała się policja. Oszuści zostali aresztowani i usłyszeli zarzuty. Szokujące jest to, że jeden z nich nie miał nawet 18 lat.

 

Cała akcja oszustów – jak się okazało mieszkańców Szczecina – była zaplanowana w szczegółach. Do seniorki z powiatu stargardzkiego zadzwoniła młoda kobieta, podająca się za jej wnuczkę. Poinformowała starszą panią, że spowodowała wypadek drogowy, w którym ranna została jedna osoba. Następnie przekazała telefon mężczyźnie, który podał się za prokuratora i dodał, że jedyną możliwością uwolnienia wnuczki jest przekazanie 80 tys. złotych. Seniorka na szczęście zachowała zimną krew i zdrowy rozsądek, dlatego sprawców udało się ująć.

– Mieszkanka powiatu stargardzkiego została poinstruowana o konieczności przekazania gotówki mężczyznom, którzy mieli zjawić się pod jej domem. Czujna seniorka w porę nawiązała kontakt z wnukiem, który powiadomił policję – mówi asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy KPP w Stargardzie. -Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 19-letniego mężczyznę oraz jego nieletniego kolegę.

Dalsze czynności doprowadziły do zgromadzenia materiału dowodowego, na podstawie którego 19-latek usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Sprawą nieletniego szczecinianina zajmie się sąd rodzinny. 

Oszustwo metodą „na wnuczka” to wyłudzenie, za które grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Ofiarami padają najczęściej seniorzy, dlatego policja apeluje, żeby o takich sytuacjach zawsze informować najbliższych i służby.

– Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zadzwońmy do rodziny na numer stacjonarny bądź komórkowy, który jest nam znany. Spróbujmy w tej kwestii również nawiązać połączenie z pozostałymi członkami rodziny, a co najważniejsze nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznajomym, ani na podejrzane przelewy i numery bankowe. Tak proste środki ostrożności mogą zapobiec utracie dorobku naszego życia – informuje asp. Justyna Siwarska.

Powiązane artykuły

AktualnościTurystykaW regionie

„Zamiast kopiuj wklej, można było zrobić coś oryginalnego” – rowerzyści drwią

Macie swoje ulubione trasy rowerowe? Ścieżka rowerowa, biegnąca przez gminę Dobra w...

AktualnościW regionie

Są grzyby. W tych lasach jest mnóstwo kurek

Deszcze i ciepłe noce, to stworzyło idealne warunki do wzrostu grzybów w...

AktualnościW regionie

Na nic prośby i apele. Przed burzą wypłynęli na kajakach, ratował ich WOPR

Niedawno informowaliśmy o kobiecie, która mimo alertów pogodowych wypłynęła na supie na...