Home Felietony  Szczecińskie Wały Chrobrego ”lśnią” w discopolowej piosence
Felietony Kultura

Szczecińskie Wały Chrobrego ”lśnią” w discopolowej piosence

259
Screen z teledysku

Zaryzykuję stwierdzeniem, że disco polo z polską kulturą związane jest na dobre. Jedni lubią bardziej, drudzy trochę mniej, ale kiedy przychodzi co do czego, na polskim weselu, nie może go zabraknąć. Czy nowy utwór zespołu Luki pt. „Lśnij” podbije rodzimą publikę?

 

Jakakolwiek forma sztuki i jej propagowania, już na starcie, zasługuje na dużego plusa. Cieszy także fakt, że coraz więcej artystów, dostrzegając urok szczecińskich lokacji, decyduje się, żeby właśnie tutaj nagrać materiał do filmów czy teledysków. Tak np. zespół Luki, którego wokalistą jest Łukasz Wasiak, wybrał scenerię Wałów Chrobrego pod swoją nową piosenkę „Lśnij”. I nie ukrywam, sam fakt, że to właśnie tutaj nagrany został teledysk, jakoś mnie cieszy. Dziwny kompleks „atrakcyjności” stolicy Pomorza Zachodniego, sukcesywnie jest leczony takimi produkcjami jak np. „Odwilż”. Tylko tamta produkcja skierowana była do widowni z pakietem programów HBO, oraz po prostu miłośników kryminałów. Tym samym discopolowe „Lśnienie” może i znajdzie swoich odbiorców w materii tego gatunku. Jako laik w temacie disco polo, uważam, że „Lśnij” piosenką jest. To niewątpliwy atut całej produkcji. Uważam także, że fakt kręcenia teledysku przez wokalistę we własnej osobie, również zasługuje na uznanie, więc z tego tytułu „propsuję”. W teledysku występują takie postaci jak Italiano Damiano czy Ciocia Krystyna. Pana Italiano odnaleźć w przestrzeni internetowej mi się nie udało, natomiast Ciocia Krystyna również para się muzyką discopolo. Odsyłam do kanału na YouTube z naciskiem na utwór „Miękka faja”. 

Żarty żartami, ale teledysk do „Lśnij”,  jak i sama piosenka, mogą spodobać się miłośnikom gatunku. Nie chcę poruszać tej czułej struny czy disco polo to takie nasze „guilty pleasure”. Trzeba pamiętać o konwencji i dystansie. Wykorzystanie Wałów Chrobrego to miła odmiana, wiedząc jak bardzo „imprezowy” charakter ma gatunek disco polo. Sam jedynie mam pewien ubaw, bo zamiast tytułowego „lśnij”, słyszę coś zupełnie innego w piosence. Polecam samemu sprawdzić. Odsyłam oczywiście do innych piosenek zespoły i życzę dalszego medialnego lśnienia. 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeKulturaOn i Ona Turystyka

Szukali spokoju, a są w centrum uwagi. „Trochę się tego nie spodziewaliśmy”

Sylwia i Hieronim Rzeppa prowadzili niewielki biznes w Polsce, zajmowali się dystrybucją...

Kultura

Wielki finał już w weekend. Choreografia ze wszystkich stron świata

Już w najbliższą sobotę finał Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego z udziałem najlepszych młodych...

Biznes i inwestycjeKultura

Książnica z nominacją w prestiżowym konkursie architektów

Stargardzianie od dawna wiedzą, że ich biblioteka jest miejscem wyjątkowym, a teraz...

LifestyleKultura

Dwa dni niezwykłej imprezy na tarasach Teatru Letniego

Już w pierwszy weekend lipca polana przy Teatrze Letnim zatętni w nocy...