Home Aktualności Szczecińskie miody pitne docenione w Warszawie. Skarb Templariuszy z trzema złotymi medalami
Aktualności

Szczecińskie miody pitne docenione w Warszawie. Skarb Templariuszy z trzema złotymi medalami

251

Skarb Templariuszy, czyli marka zajmująca się miodami pitnymi i winami, została nagrodzona medalami spośród kandydatów z trzydziestu siedmiu krajów. Na pięć wysłanych wyrobów, cztery zdobyły medale, z czego trzy złote. 

Mead Madness Cup 2024 to jeden z największych konkursów miodów pitnych w Europie. Uczestnicy przyjeżdżają z wielu krajów, by wziąć udział w eliminacjach i sięgnąć po zwycięstwo w różnych kategoriach związanych z produkcją miodu i ich specyfiką. Jako Pomorze Zachodnie mamy powód do dumy, gdyż miody pitne marki Skarb Templariuszy, doceniono aż w czterech kategoriach. Najbardziej jednak cieszy fakt, że w kategoriach: Owoce Ziarnkowe, Owoce Gronowe i Miód Musujący, twórcy zdobyli złoto. Marka funkcjonuje na rynku już od 2016 roku, a jej założyciel Tomasz Osak znany jest mieszkańcom Szczecina, chociażby z faktu powstającego parku historycznego Komandoria-Płonia, którego jest inicjatorem. Wyroby Skarbu Templariuszy związane są więc z licznymi eventami historycznymi, na których można ich spróbować. 

– To duża nobilitacja, że nasze miody pitne zostały docenione w aż czterech kategoriach. Sam fakt, że konkurencja była niemała, sprawia, iż jeszcze bardziej cieszymy się z aż trzech złotych medali. Pozycje, które zdobyły główne nagrody to: Trójniak na soku Solarisie, Cyser, Trójniak gazowany – Frizante – mówi Tomasz Osak.

Już w tę niedzielę będzie można spróbować nie tylko zwycięskich, ale i innych wyrobów Skarbu Templariuszy. 24 marca odbędzie się impreza Spotkanie z Historią przy Jeziorze Szmaragdowym. Będzie można spróbować strzału z łuku, wziąć udział w pikniku historycznym czy w przewidzianej grze terenowej.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Targi Zwierząt Egzotycznych. Przyjechali hodowcy z całej Polski 

Dziś rano ruszyła kolejna edycja Targów Zwierząt Egzotycznych. Zwiedzający mogli zobaczyć małe...

Aktualności

Grzybobranie na majówkę? W Polsce już zbierają pierwsze „rurkowce”

Pierwsze borowiki, koźlarze i przede wszystkim maślaki – w centralnej oraz południowo-wschodniej...

Aktualności

Szukali bliźniaka dla Patrycji. Tłumy na stoisku podczas meczu Pogoni z Piastem Gliwice

Dziś podczas meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice fundacja DKMS zachęcała potencjalnych...

Aktualności

Zielona woda wróciła. Zamiast z kranu płynie ulicami

 Zabarwienie wody było częścią wykrywania nieprawidłowości w sieci ciepłowniczej. Szczecińska Energetyka Cieplna...