Home Edukacja Szczecińskie liceum najlepsze w Polsce? Znamy wyniki tegorocznego Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadpodstawowych
Edukacja

Szczecińskie liceum najlepsze w Polsce? Znamy wyniki tegorocznego Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadpodstawowych

119

W tegorocznym Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadpodstawowych opublikowanym przez portal WaszaEdukacja.pl szczególnie wyróżniono jedno ze szczecińskich liceów. Szkoła zanotowała duży wzrost punktacji w stosunku do ubiegłych lat. Na których miejscach uplasowały się inne placówki oświaty ze Szczecina?

Ranking powstał na podstawie analizy publicznych oraz prywatnych 1978 liceów i 1499 techników z całej Polski. Podczas sporządzania raportu pod uwagę wzięto m.in. wyniki egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a także osiągnięcia uczniów w ogólnokrajowych olimpiadach. Dodatkowo, w przypadku techników istotne były także wyniki z egzaminów zawodowych. Raport oparty został na danych pochodzących z instytucji takich jak Centralna Komisja Edukacyjna oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

Co ranking mówi o szczecińskich liceach?

W Rankingu liceów 2024 w Szczecinie udział wzięło 25 placówek. Według portalu WaszaEdukacja.pl, w naszym mieście najlepsze okazało się XIII Liceum, które zdobyło 91.48 punktów na 100 możliwych. Co istotne, wynik ten gwarantuje szkole także miano najlepszego liceum w kraju. To duże osiągniecie, bowiem w 2023 roku „trzynastka”, zdobywając 82.892 punktów, zajęła piąte miejsce w ogólnopolskim rankingu. Podobna sytuacja miała miejsce też rok wcześniej. 

Na drugim miejscu najlepszych szkół w mieście znalazło się II Liceum im. Mieszka I z 83.59 punktów (co czyni je 23 najlepszym w Polsce). Brązowym medalistą okazało się Katolickie Liceum im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego (tym samym stając się 56 najlepszym liceum w kraju). Raport nt. szczecińskich szkół zamyka Liceum dla Dorosłych K&K zdobywając 36.278 punktów. 

Jak natomiast wypadły szczecińskie technika?

W tym przypadku zbadano 12 placówek. Według raportu najlepszą szkołą w naszym mieście okazało się Technikum Organizacji i Zarządzania z łączną liczbą 62.195 punktów. Tym samym placówka zajęła 15 miejsce w ogólnopolskim zestawieniu. Tuż za nim, ze stratą 1.5 punktu uplasowało się Technikum Technologii Cyfrowych (25 miejsce w kraju). Podium zamyka Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie z liczbą 57.106 punktów, które jednocześnie objęło 107 pozycję najlepszego technikum w Polsce. 

Powiązane artykuły

EdukacjaBiznes i inwestycje

Wiemy, kto chce wybudować żłobek. Wszystkie oferty przekraczają budżet 

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę żłobka przy ulicy Pszczelnej na...

Edukacja

Szczecińska uczelnia pomaga w locie na Marsa

Uniwersytet Szczeciński liderem eksperymentu przybliżającego podróż na Czerwoną Planetę. Ich zadaniem będzie...

AktualnościEdukacja

Czy ta strefa powinna działać inaczej?

Przy placówkach oświatowych nierzadko znajduje się wydzielone miejsce w Strefie Płatnego Parkowania,...

KulturaEdukacjaLifestyle

Trwa drugi dzień Juwenaliów. Jak bawiliście się wczoraj?

Tegoroczne seria koncertów w ramach szczecińskich Juwenaliów rozpoczęła się 16 maja. Zarówno...