Home Aktualności „Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów
AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

352

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą mogli wybrać się na „szczecińską Majorkę”. Arkonka rusza lada moment.

 

Baseny wyczyszczone, woda przebadana, wszystkie sprzęty sprawdzone i gotowe do użytku.

– To oznacza, że w sobotę oficjalnie ruszamy z sezonem kąpielowym. Odwiedzającym udostępnione zostaną wszystkie baseny: sportowy, łezka, morze, rwąca rzeka oraz zjeżdżalnie. Nad bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy – informuje Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu.

Oprócz basenów, jak zawsze, wiele innych atrakcji: korty do tenisa i badmintona (20 i 7 zł za godzinę), miejsca do grillowania, plac zabaw, siłownia pod chmurką, leżaki, hamaki, sztuczna plaża, boiska do plażowej piłki siatkowej oraz skatepark. Będą też cztery punkty gastronomiczne. W pobliżu Arkonki dostępne są dwa parkingi: płatny (2 zł za godz.) i bezpłatny. Polecamy również dojazd rowerem, który można bezpiecznie pozostawić przy jednym z aż 100 stojaków.

– Na teren obiektu wchodzimy przez bramki główne oraz dodatkowo – w weekendy – od strony parkingu. Od 21 czerwca kasa biletowa od strony parkingu będzie czynna codziennie w godz. 10 – 16:00. Chcąc ułatwić sobie sprawę, bilety na Arkonkę można kupić przy pomocy aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin. Ominiemy w ten sposób ewentualną kolejkę do kasy. Bilet elektroniczny należy pokazać pracownikowi ochrony przy furtce – wyjaśnia Paulina Łątka.

 

Nowość w sprzedaży biletów

Aby było jeszcze wygodniej, od tego roku bilety w aplikacji można kupić na dowolny termin w całym sezonie, a nie tak jak było wcześniej, tylko na trzy najbliższe dni. Wprowadzone zostały również elektroniczne karnety.

– Bez zmian pozostają natomiast ceny biletów. Przypominamy, że dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem z atrakcji Arkonki mogą korzystać bezpłatnie. Całodniowy bilet ulgowy kosztuje 12 zł, a bilet normalny – 24 zł. Są też tańsze karnety: na 10 wejść ulgowy – 108 zł, normalny – 216 zł. Obowiązują również zniżki w ramach Szczecińskiej Karty Rodzinnej i Karty Seniora – wyjaśnia Paulina Łątka.

Arkonka będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 10 – 19, a w piątki, soboty i niedziele do godziny 20. W sierpniu mała zmiana – we wszystkie dni tygodnia godziny otwarcia to 10 – 19. Sezon kąpielowy na Arkonce zakończy się 1 września.

Powiązane artykuły

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...

Aktualności

W Szczecinie coraz mniej mieszkańców. Przybywa ich w ościennych gminach?

Liczba mieszkańców Szczecina spadła do 390 tysięcy; mimo napływu cudzoziemców, przede wszystkim...

AktualnościHistoria

37 lat temu Jan Paweł II odwiedził Szczecin. Co zostawił po sobie?

Te siedem godzin i piętnaście minut zmieniły szczecinian i miasto na zawsze....

AktualnościEdukacjaKultura

Namaluj sobie herb Szczecina

W dniu dziecka do niezależnych szczecińskich księgarni trafił „Szczeciner dla dzieci” –...