Home W regionie Nowy przystanek SKM w Goleniowie niedługo przyjmie pierwszych pasażerów. Ale coś tu nie zagrało
W regionie

Nowy przystanek SKM w Goleniowie niedługo przyjmie pierwszych pasażerów. Ale coś tu nie zagrało

426

Wraz z pełnym uruchomieniem I etapu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli od 10 marca, pociągi jadące do Goleniowa będą zatrzymywać się na nowym przystanku „Goleniów Park Przemysłowy”. Na drodze ku dogodnemu poruszaniu się do pracy stoi jedna, istotna przeszkoda.

 

Z rozkładu jazdy wynika, że godziny przyjazdów i odjazdów na tą stację nie będą dostosowane do pór zmian w zakładach ulokowanych w Parku Przemysłowym. 

– Rozkład jazdy z pewnością nie jest optymalny w kontekście dojazdów na drugą i nocną zmianę i powrotów z tych zmian – przyznaje Tomasz Tokarzewski, podinspektor w biurze prasowym Urzędu Marszałkowskiego na łamach serwisu rynek-kolejowy.pl.

Wpływ na taki stan rzeczy miały liczne prace infrastrukturalne skutkujące zmniejszeniem przepustowości linii kolejowych, szczególnie pomiędzy stacjami Szczecin Główny a Szczecin Port Centralny, a także w rejonie stacji Szczecin Dąbie, gdzie ze względu na budowę przejścia podziemnego wyłączone z eksploatacji zostały niektóre perony.

– Liczymy, że po zakończeniu wszystkich prac możliwości kształtowania rozkładu poprawią się, co pozwoli na jego lepsze dopasowanie do potrzeb dojeżdżających do goleniowskiej strefy przemysłowej – podkreśla Tokarzewski. – Samorząd jest otwarty na wnioski i uwagi od pasażerów.

Według obiegowej opinii, nowa stacja kolejowa w Goleniowie miała zostać otwarta już w grudniu ubiegłego roku, czemu zaprzecza Tokarzewski.

– Z posiadanych informacji wynika, że wbrew obiegowym opiniom przystanek Goleniów Park Przemysłowy nie był gotowy do obsługi pasażerów w grudniu 2023 r., ponieważ jego odbiór końcowy nastąpił dopiero na początku lutego tego roku. Przystanek miał też nie być ujęty w regulaminie sieci PLK w wykazie peronów – powiedział Tomasz Tokarzewski.

Z nowego przystanku będą korzystać pasażerowie pociągów jadących ze Szczecina do Świnoujścia, Kołobrzegu, Koszalina i Kamienia Pomorskiego, a także tych ujętych w rozkładzie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Rolnicy wznawiają swój protest. Zablokują kolejny węzeł na trasie S3

Protest rolników w całej Polsce nadal trwa. Już od najbliższego czwartku kierowcy...

AktualnościW regionie

S3 odblokowana. Rolnicy muszą ustąpić, tak zdecydował sąd

Sąd Apelacyjny w Szczecinie oddalił zażalenie protestujących. Rolnicy przed północą muszą odblokować...

W regionie

Co za wpadka. Jechała na bakier z prawem, a za nią… radiowóz

Internet obiegł filmik pechowej rowerzystki z Kołczewa. Niczego nieświadoma kobieta, jadąc rowerem...

W regionie

Wojna o wodę w małej rzece. Wody Polskie odpowiadają na zarzuty hodowcy ryb

Cała sprawa zaczęła się w czerwcu ubiegłego roku. Według przedsiębiorcy, wówczas pracownicy...