Home Lifestyle Szczeciner na weekend. Zobaczcie, co się dzieje…
Lifestyle

Szczeciner na weekend. Zobaczcie, co się dzieje…

291

I mamy kolejny weekend. Jak zwykle w Szczecinie dzieje się sporo. My wybraliśmy kilka ciekawych propozycji. Tradycyjnie od sztuki wysokiej po dobrą rozrywkę, ale tym razem także propozycje targowe.

 

Jarmark Wielkanocny

Aleja Kwiatowa za sprawą Jarmarku Wielkanocnego jest najbardziej wiosennym i kolorowym miejscem w mieście. W przestrzeni pojawi się ponad 40 wystawców z najlepszym asortymentem. Od gastronomii i słodkości przez ręcznie robione stroik po wielkanocne palmy i drobne upominki. Od piątku do niedzieli w programie m.in. koncerty, edukacyjne prelekcje, warsztaty taneczne, dekoracja gigantycznej pisanki oraz wiele innych.  Maluchy będą miały okazję spróbować swoich sił w roli poszukiwaczy zaginionych pisanek, za znalezienie których otrzymają pamiątkowy magnes lub pograć w podchody.

www.kolorowaaleja.pl

22-24 marca

Targi Bud-Gryf & Home

Trzy dni pełne budowlanych nowości, ponad 100 firm z branży, tysiące porad, setki zadowolonych klientów. Bud-Gryf & Home to największe targi branżowe na Pomorzu Zachodnim. W ubiegłym roku targi odwiedziło ponad 7500 osób! Ich historia ma już trzy dekady. Przez ten czas w Szczecinie zaprezentowały się dziesiątki tysięcy firm z branży budowlanej i wnętrzarskiej.

Netto Arena

22-24 marca

www.nettoarena.pl

Mini targi zieleni

W tym roku ponownie odbędą się Mini targi zieleni z roślinami do domu i ogrodu. Wydarzenie będzie miało miejsce w hali Netto Arena w dniach 22-24 marca i towarzyszyć będzie targom Bud-Gryf & Home.

Uwaga ! Będzie można zakupić m.in. kwiaty rabatowe i balkonowe, krzewy, drzewa owocowe czy rośliny doniczkowe kwitnące i zielone.

22-24 marca

Netto Arena

www.nettoarena.pl

Festiwal Wody w MCN

Z okazji Światowego Dnia Wody w Morskim Centrum Nauki przygotowano trzy dni pełne atrakcji. Pokazy, wykłady, koncerty

Wykłady wygłoszą prof. Adam Tański z Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa ZUT oraz pani profesor Małgorzata Bąk z  Instytutu Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego. Praktyczne wykorzystanie gier i doświadczeń na lekcjach geografii, biologii i fizyki przedstawi podczas swoich warsztatów Michalina Wilkowska. Będzie to lekcja widziana okiem naukowca z wykorzystaniem wodnych doświadczeń.  Sobotnią część Festiwalu wody zakończy niesamowita „Kąpiel w dźwięku – koncert gongów i harf” w Planetarium MCN.

Niedziela zapowiada się smakowicie, a to za sprawą restauracji „Chief”, która zachwyci nas zapachami i kolorami morskich dań. Na wodzie, tuz obok MCN zobaczymy jednostki Portu Szczecin – Świnoujście, a o zdrowej wodzie w naszych kranach opowiedzą fachowcy ze ZWiK – u podczas spotkania zatytułowanego ”Szczecińska kranówka bez tajemnic.”

Morskie Centrum Nauki

22-24 marca

www.centrumnauki.eu

Poparzeni Kawą Trzy – Osiemnastka Tour w Słowianinie

18-tka Poparzonych Kawą Trzy Na 18-tkę otrzymuje się zwykle urzędowy dokument, który świadczy o dojrzałości. Można powiedzieć, że my również z okazji naszego jubileuszu na tyle zaistnieliśmy w społecznej świadomości, że warto to świętować. Po tylu latach na scenie każdy z nas dostał dowód osobisty na to, że nasza praca nie poszła na marne. Możemy nim się swobodnie legitymować by każdemu zainteresowanemu uświadomić kim jesteśmy i czego dokonaliśmy. Zagraliśmy setki koncertów. Stworzyliśmy kilkanaście ponadczasowych przebojów. Nasze nagrania ciągle są prezentowane z powodzeniem w mediach.

Dom Kultury Słowianin

23 marca, godz. 19.00

www.slowianin.org

MYSLOVITZ „25 lat Miłości w czasach popkultury”

Takich albumów – kamieni milowych w historii polskiej muzyki rockowej jest może kilkadziesiąt. Każdy artysta chciałby mieć taki w swoim dorobku. Taki, który oprócz lawiny branżowych nagród i szczerego uznania krytyków, zyskuje niebywałą popularność wśród słuchaczy i zwykłych fanów muzyki niemal każdego gatunku. „Miłość w czasach popkultury” jest w dyskografii zespołu Myslovitz albumem szczególnym. Wydany w 1999 roku wywindował grupę z Mysłowic na szczyty polskich list przebojów oraz na najlepsze sceny i festiwale Europy, na których przez kilka następnych lat występował u boku wielkich światowych sław.

Dom Kultury Krzemień

24.03. 20.00

www.krzemien.art

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

AktualnościLifestyle

Zgłoś swoją organizację do udziału w Pikniku Pasji!

„Serdecznie zapraszamy lokalne organizacje pozarządowe do udziału w Pikniku Pasji, który odbędzie...

AktualnościLifestyle

18 świetnych spacerów po Szczecinie

Wystartowała sprzedaż biletów na Miejskie Spacery z Przewodnikiem. Od 1 czerwca do...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...