Home Aktualności Szczecin Floating Garden i markowi przyjaciele – numer specjalny naszego czasopisma już wkrótce!
AktualnościHistoriaInspiration

Szczecin Floating Garden i markowi przyjaciele – numer specjalny naszego czasopisma już wkrótce!

143

W najbliższych dniach ukaże się numer specjalny naszego czasopisma – Magazynu Miłośników Stolicy Pomorza – p.t. „Marki Szczecina”, poświęcony markom budującym wizerunek naszego miasta. Pretekstem do wydania tego numeru jest 16 rocznica premiery marki Szczecin Floating Garden 2050.

 

Marka miasta będzie jedną z kilkunastu opisanych marek, ikon, symboli, znaków, które są nieodłącznymi elementami naszej szczecińskiej tożsamości. Wśród publikowanych w tym numerze specjalnym artykułów znajdą się teksty premierowe, będące często rozwinięciem i kontynuacją wcześniej prezentowanych tekstów, które także przypomnimy w ramach cyklu Z ARCHIWUM SZCZECINERA.

W kwietniu 2008 roku miała miejsce premiera marki Szczecin Floating Garden i powiązanej z nią strategii rozwoju miasta i budowy jego wizerunku jako ekologicznej metropolii. „Najbardziej wizjonerskie miasto w Europie” głosiło zaproszenie, które pojawiło się na billboardach w mieście. Jak marka Szczecina jest odbierana po 16 latach?

Od kilku tygodni głośno jest o zaprezentowanej marce i strategii Poznania, która wzbudziła ożywioną dyskusję w wielu mediach i gremiach oraz sporo krytyki z różnych stron. Szczególnie krytykowanym elementem jest nowe logo Poznania.

A czy pamiętamy kontrowersje, burzliwe reakcje, falę krytyki i złośliwości, z którymi spotkały się szczecińska marka i szczecińskie logo promocyjne? Jak dzisiaj odbierana jest marka Szczecin Floating Garden i jak materializuje się jej wizja? Jak dzisiaj ją traktujemy? Czy stała się ona dla nas takim elementem codzienności i myślenia o Szczecinie, który wrósł w nas i jest czymś oczywistym? Jak wpływa na sposób, w jaki Szczecin jest postrzegany na zewnątrz – czy zmienił się na lepsze, czy nie zmienił się wcale?

Więcej o tym, jak powstawała marka i strategia „Miasta Pływającego Ogrodu”, ale także o kilku innych markach, symbolach, ikonach i znakach, które budują wizerunek Szczecina, będzie można przeczytać w numerze specjalnym naszego czasopisma, które jest już w drodze z drukarni.
Tymczasem przypominamy kilka fotografii z premiery sprzed 16 lat, która miała miejsce w halach Targów Szczecińskich…

[ fotografie z archiwów prywatnych]

 

Numer specjalny „Marki Szczecina” ukazuje się dzięki współpracy i finansowemu wsparciu instytucji i firm:

 

 

Powiązane artykuły

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...

Aktualności

W Szczecinie coraz mniej mieszkańców. Przybywa ich w ościennych gminach?

Liczba mieszkańców Szczecina spadła do 390 tysięcy; mimo napływu cudzoziemców, przede wszystkim...

AktualnościHistoria

37 lat temu Jan Paweł II odwiedził Szczecin. Co zostawił po sobie?

Te siedem godzin i piętnaście minut zmieniły szczecinian i miasto na zawsze....

AktualnościEdukacjaKultura

Namaluj sobie herb Szczecina

W dniu dziecka do niezależnych szczecińskich księgarni trafił „Szczeciner dla dzieci” –...