Home Sport Świętowanie na sportowo i portowo. V Szczeciński Bieg Niepodległości odbędzie się na Łasztowni
Sport

Świętowanie na sportowo i portowo. V Szczeciński Bieg Niepodległości odbędzie się na Łasztowni

96

Szczeciński Bieg Niepodległości w tym roku odbędzie się na nowej trasie. Uczestnicy przebiegną dystans 5 km. przez bulwary nad Odrą i tereny portowe, które nie są na co dzień dostępne dla mieszkańców. Wszystko w świątecznej, rodzinnej atmosferze. 

 

Trasa V edycji Szczecińskiego Biegu Niepodległości zostanie poprowadzona przez naodrzańskie tereny Łasztowni, włącznie z historyczną okolicą portową i przemysłową. Zawody odbędą się 11 listopada o godz. 15:00. Obecnie trwa sprzedaż pakietów startowych. Uczestnicy oprócz numerów startowych i elektronicznego pomiaru czasu w pakietach znajdą także gadżety. Największą atrakcją będzie jednak miejsce biegu, dobrze znane, ale nie zawsze dostępne dla szczecinian. 

 

Sama trasa będzie dla biegaczy dużą atrakcją, bo będą mogli przebiec się terenami na co dzień niedostępnymi dla mieszkańców – mówi Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – W trakcie naszych bulwarowych biegów mieliśmy wiele próśb od zawodników o zorganizowanie biegu właśnie w takiej scenerii, więc cieszymy się, że to nam się udało. Każdy biegacz otrzyma od nas biało-czerwoną flagę oraz pamiątkowy medal. Na dzieci będą czekały animacje i zręcznościowe gry i zabawy.

 

Dla najmłodszych przygotowano osobny Bieg Polak Mały. Dzieci będą mogły przebiec dystanse od 100 do 300 metrów, w zależności od wieku. Pakiety startowe na oba wydarzenia dostępne są na stronie protiming24.pl. Na starcie biegu dla dorosłych będzie mogło stanąć maksymalnie 300 zawodników. 

 

Powiązane artykuły

Sport

Znamy trasę 60. Etapowych Regat Turystycznych. Szykuje się 10 dni niezapomnianej zabawy

Etapowe Regaty Turystyczne odbywają się co roku w ostatnim tygodniu lipca i...

Sport

„Chopcy z Roosevelta” zagrają w Teatrze Polskim dla Roberta Dymkowskiego

Wielka piłka zagości na Scenie Szekspirowskiej Teatru Polskiego! W najbliższą niedzielę, 3...

Sport

Woodson i długo, długo nic. King odpadł z Pucharu Polski

Liczyliśmy na dobrą grę Kinga w ćwierćfinale Pucharu Polski. I nasi koszykarze...

Sport

Ten mecz wygrali wszyscy

Futsal Szczecin pewnie pokonał KKF Automobile Torino Konin 8:1 i awansował w...