Home Sport Świętowanie na sportowo i portowo. V Szczeciński Bieg Niepodległości odbędzie się na Łasztowni
Sport

Świętowanie na sportowo i portowo. V Szczeciński Bieg Niepodległości odbędzie się na Łasztowni

61

Szczeciński Bieg Niepodległości w tym roku odbędzie się na nowej trasie. Uczestnicy przebiegną dystans 5 km. przez bulwary nad Odrą i tereny portowe, które nie są na co dzień dostępne dla mieszkańców. Wszystko w świątecznej, rodzinnej atmosferze. 

 

Trasa V edycji Szczecińskiego Biegu Niepodległości zostanie poprowadzona przez naodrzańskie tereny Łasztowni, włącznie z historyczną okolicą portową i przemysłową. Zawody odbędą się 11 listopada o godz. 15:00. Obecnie trwa sprzedaż pakietów startowych. Uczestnicy oprócz numerów startowych i elektronicznego pomiaru czasu w pakietach znajdą także gadżety. Największą atrakcją będzie jednak miejsce biegu, dobrze znane, ale nie zawsze dostępne dla szczecinian. 

 

Sama trasa będzie dla biegaczy dużą atrakcją, bo będą mogli przebiec się terenami na co dzień niedostępnymi dla mieszkańców – mówi Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – W trakcie naszych bulwarowych biegów mieliśmy wiele próśb od zawodników o zorganizowanie biegu właśnie w takiej scenerii, więc cieszymy się, że to nam się udało. Każdy biegacz otrzyma od nas biało-czerwoną flagę oraz pamiątkowy medal. Na dzieci będą czekały animacje i zręcznościowe gry i zabawy.

 

Dla najmłodszych przygotowano osobny Bieg Polak Mały. Dzieci będą mogły przebiec dystanse od 100 do 300 metrów, w zależności od wieku. Pakiety startowe na oba wydarzenia dostępne są na stronie protiming24.pl. Na starcie biegu dla dorosłych będzie mogło stanąć maksymalnie 300 zawodników. 

 

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowieSport

10 ton śmieci z lasu

Tegoroczna edycja ekstremalnego sprzątania lasu okrzyknięta została „Zemstą wulkanizatora”. To dlatego, że...

Sport

Rzucili 101 punktów, a i tak przegrali. Mistrz Polski zatrzymany w Dąbrowie Górniczej

Avery Woodson rzucał na zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu, ale nie trafił...

Mecz Pogoń-Lech
Sport

Pogrom! Pogoń zabawiła się z Lechem [VIDEO]

Nawet najbardziej zagorzali fani Portowców nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Kolejorz...

Sport

Pogrom z Białymstokiem. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał

Futsal Szczecin potwierdza swoje aspiracje i daje wyraźny sygnał rywalom. W drugiej...