Home Kultura Studenci poszukiwani! Trwa nabór do Zespołu Pieśni i Tańca PUM
Kultura

Studenci poszukiwani! Trwa nabór do Zespołu Pieśni i Tańca PUM

841

Chciałbyś zatańczyć, zaśpiewać lub zagrać w kapeli? A może po prostu poznać fantastycznych ludzi i przeżyć z nimi przygodę życia? Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM zaprasza studentów wszystkich szczecińskich uczelni do uczestnictwa w zajęciach. Jedyny w Szczecinie folklorystyczny zespół uniwersytecki, to dobre miejsce na rozwój pasji i stworzenie w naszym mieście czegoś niezwykłego.

Zespoły ludowe w całej Polsce udowadniają, że są doskonałymi miejscami do spędzania wartościowego czasu wśród niezwykłych ludzi pełnych pasji. Folklor to ruch, radość, a przede wszystkim wspaniała przygoda, której nie da się przeżyć nigdzie indziej. Szczecin z racji swojej historii był pod tym względem zawsze nieco na uboczu. Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego chcą to zmienić.

– Jestem związana z Zespołami ludowymi od ponad 20 lat – mówi dr Anna Knyszyńska, kierowniczka ZPiT PUM. –  Zespół Pieśni i Tańca, funkcjonujący przy uczelni wyższej w Szczecinie był od zawsze moim marzeniem, które spełniło się w październiku 2021 r. dzięki inicjatywie i zapałowi pani dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Beacie Karakiewicz. Pani profesor jest tak samo jak ja wielką fanką folkloru i chyba tylko dlatego to się udało.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 18:30 w budynku Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Chłapowskiego 11. Zespół otwarty jest na każdego chętnego, dlatego mile widziani są studenci wszystkich szczecińskich uczelni. Także osoby młodsze i absolwenci znajdą tu swoje miejsce. 

– Zespół jest przestrzenią dla integracji Studentów wszystkich uczelni wyższych Szczecina, ale nie tylko, serdecznie zapraszamy również i absolwentów – wyjaśnia dr Knyszyńska. – Tworzymy grupę pozytywnie zakręconych ludzi. Spędzając wspólnie czas, przede wszystkim świetnie się bawimy. Jeśli ktokolwiek miałby ochotę przeżyć z nami bliskie spotkanie z folklorem, trochę się poruszać i pośpiewać to serdecznie zapraszamy!

Poszukiwani są także muzycy, którzy chcieliby poczuć bogactwo inspiracji, wywodzące się z polskiej muzyki ludowej. O tym, że członkom zespołu kreatywności nie brakuje świadczą, ich ostatnie projekty np. kreator postaci z gier w prawdziwym życiu w wersji ludowej, czyli nawiązanie do popularnego internetowego trendu. 

Foto: Ireneusz Lis, Fox Services

Powiązane artykuły

Kultura

To będzie niesamowita podróż w czasie!  „Zadzwońcie po milicję” już w grudniu w Netto Arenie

Szykuje się kolejna muzyczna podróż w przeszłość, a konkretnie w lata osiemdziesiąte...

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...