Home Aktualności (STOP) Cham radzi, Jak zaopiekować się własną ulicą
Aktualności

(STOP) Cham radzi, Jak zaopiekować się własną ulicą

119

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Środy w ŚRODKU”. Gościem będzie Szymon Nieradka – współtwórca kanału StopChamSzczecin na YouTube oraz twórca serwisu uprzejmiedonosze.net. Autor wielu wniosków i interwencji dot. przestrzeni publicznej, od dziewięciu lat zaangażowany w odzyskiwanie zdominowanych przez kierowców przestrzeni pieszych. Na sercu leży mu także dzielenie się wiedzą z mieszkańcami miasta, którzy chcą, by ich najbliższe otoczenie było przyjazne i bezpieczne.

 

– To spotkanie, oprócz porad, co zrobić, gdy np. samochody nagminnie parkują na chodniku obok czy bliskie sąsiedztwo staje się ulubionym miejscem porzucania wraków aut – będzie też okazją do rozmowy na temat tego, jak stać się opiekunem własnej ulicy i co to właściwie znaczy. „Przyjdź, jeśli chcesz dowiedzieć się jak zadbać o swoją okolicę, gdzie interweniować w różnych sprawach dotyczących twojej ulicy lub jeśli lubisz merytoryczne rozmowy na drażliwe tematy” – dopowiada Marcin Chruśliński ze ŚRODKA.

 

Spotkanie odbędzie się 20 września (środa) o godzinie 18.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1). Udział bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

 

„Środy w ŚRODKU” to cykl cotygodniowych spotkań, do udziału w których zapraszani są eksperci, aktywni mieszkańcy i doświadczeni przedsiębiorcy, by w kameralnych warunkach podzielili się swoją wiedzą. Jesteś mieszkańcem Śródmieścia i masz pomysł na zagadnienie, które może stać się tematem Środy w ŚRODKU? Zachęcamy do ich zgłaszania! Można to zrobić mailowo (kontakt@srodek.szczecin.pl), za pomocą komunikatorów na FB lub IG (https://www.instagram.com/srodek.szczecin/) lub osobiście w trakcie dyżurów w ŚRODKU (wtorek i środa od 17.00 do 19.00).

 

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2023-2024”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin.

Powiązane artykuły

Aktualności

Mróz nie wystraszył. Tłumy na Jarmarku [GALERIA FOTO]

Pogoda dziś nie rozpieszcza, ale na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawia się coraz więcej...

Aktualności

Rozpoczął się Jarmark. Mieszkańcy mówią, że… jest zimno

Jest mroźnie, ale czuć klimat świat – mówią mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy...

Aktualności

Mieszkańcy Szczecina i okolic dostają maile z informacją o zwrocie podatku. To oszustwo

Ministerstwo Finansów poinformowało o docierających sygnałach na temat wiadomości e-mail, w których...

Aktualności

Tramwaj do mycia, wandal poszukiwany. Aktualizacja sprawy ulicznego „artysty”

O tym zdarzeniu pisaliśmy na początku tego tygodnia. Z powodu awarii i...