Home Aktualności Napadł na sklep i chciał uciec autobusem
Aktualności

Napadł na sklep i chciał uciec autobusem

140

Mł. asp. Adam Rodoch z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie został bohaterem nietypowej interwencji. Będąc już po służbie, zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który następnie wsiadł do autobusu. Okazało się, że to sprawca napadu na sklep. 

 

Czujny policjant po służbie rozpoznał mężczyznę, którego twarz dokładnie odpowiadała rysopisowi sprawcy kradzieży rozbójniczej. Napastnik godzinę wcześniej dokonał kradzieży artykułów przemysłowych w jednym ze sklepów na terenie miasta, po czym użył siły fizycznej wobec ekspedientki i oddalił się z miejsca.

 

– Sprawca szedł ulicą Armii Krajowej w Stargardzie w kierunku przystanku autobusowego, rozglądając się co chwila za siebie z wypełnioną artykułami torbą na ramieniu – informuje asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy KPP w Stargardzie. – Następnie wsiadł do autobusu miejskiego i kierował się w stronę miasta. Policjant nie tracąc mężczyzny z pola widzenia wsiadł szybko do samochodu i będąc cały czas w kontakcie z patrolem, przekazywał położenie autobusu. Wspólnie dokonali zatrzymania mieszkańca powiatu stargardzkiego. Jak się okazało, posiadał on również przy sobie środki odurzające.

 

Akcja zakończyła się szczęśliwie dla poszkodowanych. 30-latek został zatrzymany i trafił do miejskiego aresztu. Dzięki zaangażowaniu stargardzkiego policjanta sprawca nie uniknie odpowiedzialności karnej, a właściciel sklepu odzyskał skradzione mienie. 

 

– Gratulujemy wzorowej postawy funkcjonariusza, który pokazał, że policjantem nie jest się jedynie na służbie – mówi asp. Justyna Siwarska –  Jest to nie pierwszy raz, gdy nasz kolega z poświęceniem wypełnia rotę policyjnego ślubowania.

Powiązane artykuły

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...

Aktualności

W Szczecinie coraz mniej mieszkańców. Przybywa ich w ościennych gminach?

Liczba mieszkańców Szczecina spadła do 390 tysięcy; mimo napływu cudzoziemców, przede wszystkim...

AktualnościHistoria

37 lat temu Jan Paweł II odwiedził Szczecin. Co zostawił po sobie?

Te siedem godzin i piętnaście minut zmieniły szczecinian i miasto na zawsze....

AktualnościEdukacjaKultura

Namaluj sobie herb Szczecina

W dniu dziecka do niezależnych szczecińskich księgarni trafił „Szczeciner dla dzieci” –...