Home Kultura Startuje Jazz Festiwal. Na początek Jose Torres Trio
Kultura

Startuje Jazz Festiwal. Na początek Jose Torres Trio

385

Już dzisiaj startuje 9 edycja Jazz Festiwal. Wielkie szczecińskie wydarzenie zapoczątkuje koncert z udziałem zespołu Jose Torres Trio. Jednak to dopiero początek, a całe wydarzenie opiewać będzie w kolejne postaci ze świata jazzu i dobrą muzykę.

 

Cały marzec będzie dla Szczecina istnym świętem jazzu. Dzisiaj startuje bowiem 9 edycja znanego Jazz Festiwal, który skupia ikony muzycznego świata jazzu. Już dzisiaj 2 marca, Jose Torres wraz z Bianką Urbanowską i Christianem Morą dadzą koncert w Jazzment Klub. Festiwal jednak dopiero się zaczyna, i przez resztę marca nie zabraknie nam jazzowych wrażeń.

 

Kenny Garett ( 7 marca )

Jedna z najwybitniejszych gwiazd jazzu, Kenny Garett również zagra na Szczecin Jazz Festiwal. 7 marca w Filharmonii im. M. Karłowicza, odbędzie się koncert z udziałem artysty. Ważnym elementem będzie zagranie materiałów z nowego albumu Garetta, „Sounds from the Ancestors”, który zdobył aż pięć nagród Grammy. Ma być to hołd złożony min. Royowi Hargove’owi i dwóm wybitnym perkusistą: Art Blakeyowi i Tonyemu Allenowi, którzy na stałe zapisali się w historii jazzu. Koncert będzie łączyć wiele brzmień od muzyki gospel, po R&B.

Szczecin Jazz dla Kobiet ( 8 marca)

Wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 8 marca w Courtyard by Marriott, to koncert poświęcony wszystkim panią w ich święto. Podczas wydarzenia wystąpi zdobywca Latin Grammy, kubański wirtuoz trąbki Carlos Sarduy, a także znakomita hiszpańska wokalistka Marinah. Cała impreza pod hasłem „Havana Night” to nie tylko świetna jazzowa muzyka. Będzie można zobaczyć pokaz mody w stylu upcykling, czyli w skrócie wykorzystanie rzeczy używanych, które na szczecińskich osobistościach nabiorą drugiego życia. Imprezę poprowadzi Anna Giniewska oraz prof. Jerzy Sieńko, a koncert poświęcony jest zbiórce na działania Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

„One Voice” Sylwester Ostrowski (13 marca)

Sylwester Ostrowski, czyli dyrektor artystyczny Szczecin Jazz Festiwal, zagra w finale swojego projektu „One Voice”, który skupia młodych utalentowanych muzyków. W złotej sali Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie z Sylwestrem wystąpią uczestnicy projektu – zespół Rey & Syl oraz Dorrey Lin Lyles. Usłyszymy więc połączenia muzyki gospel z bluesem czy soulem i jazzem.

 Dee Dee Bridgewater ( 14 marca)

Dee Dee Bridgewater to żywa legenda i ikona wokalistyki jazzowej. Znana wokalista, aktorka teatralna, a także autorka audycji National Public Radio „JazzSet with Dee Dee Bridgewater”. Jej koncert odbędzie się 14 marca w Teatrze Polskim w Szczecinie. Dee Dee Bridgewater w swojej muzyce łączy gospel, R&B, blues, jazz i soul.

Ostatnie bilety można jeszcze kupić poprzez  stronę: https://www.biletomat.pl/bilety/organizator/SAA/ 

 

 

 

 

Powiązane artykuły

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...

Kultura

Jutro seans dla całych rodzin. Kino na Leżakach i „Opowieści z Narnii”

Pełna przygód i tajemnic historia czwórki rodzeństwa, która po odnalezieniu starej szafy...

Kultura

Komisarz Zawieja i Szczecin powracają. Za chwilę premiera drugiego sezonu „Odwilży”

Ten serial zdobył już rzesze sympatyków nie tylko w Polsce, ale również...