Home Kultura Startuje Jazz Festiwal. Na początek Jose Torres Trio
Kultura

Startuje Jazz Festiwal. Na początek Jose Torres Trio

330

Już dzisiaj startuje 9 edycja Jazz Festiwal. Wielkie szczecińskie wydarzenie zapoczątkuje koncert z udziałem zespołu Jose Torres Trio. Jednak to dopiero początek, a całe wydarzenie opiewać będzie w kolejne postaci ze świata jazzu i dobrą muzykę.

 

Cały marzec będzie dla Szczecina istnym świętem jazzu. Dzisiaj startuje bowiem 9 edycja znanego Jazz Festiwal, który skupia ikony muzycznego świata jazzu. Już dzisiaj 2 marca, Jose Torres wraz z Bianką Urbanowską i Christianem Morą dadzą koncert w Jazzment Klub. Festiwal jednak dopiero się zaczyna, i przez resztę marca nie zabraknie nam jazzowych wrażeń.

 

Kenny Garett ( 7 marca )

Jedna z najwybitniejszych gwiazd jazzu, Kenny Garett również zagra na Szczecin Jazz Festiwal. 7 marca w Filharmonii im. M. Karłowicza, odbędzie się koncert z udziałem artysty. Ważnym elementem będzie zagranie materiałów z nowego albumu Garetta, „Sounds from the Ancestors”, który zdobył aż pięć nagród Grammy. Ma być to hołd złożony min. Royowi Hargove’owi i dwóm wybitnym perkusistą: Art Blakeyowi i Tonyemu Allenowi, którzy na stałe zapisali się w historii jazzu. Koncert będzie łączyć wiele brzmień od muzyki gospel, po R&B.

Szczecin Jazz dla Kobiet ( 8 marca)

Wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 8 marca w Courtyard by Marriott, to koncert poświęcony wszystkim panią w ich święto. Podczas wydarzenia wystąpi zdobywca Latin Grammy, kubański wirtuoz trąbki Carlos Sarduy, a także znakomita hiszpańska wokalistka Marinah. Cała impreza pod hasłem „Havana Night” to nie tylko świetna jazzowa muzyka. Będzie można zobaczyć pokaz mody w stylu upcykling, czyli w skrócie wykorzystanie rzeczy używanych, które na szczecińskich osobistościach nabiorą drugiego życia. Imprezę poprowadzi Anna Giniewska oraz prof. Jerzy Sieńko, a koncert poświęcony jest zbiórce na działania Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

„One Voice” Sylwester Ostrowski (13 marca)

Sylwester Ostrowski, czyli dyrektor artystyczny Szczecin Jazz Festiwal, zagra w finale swojego projektu „One Voice”, który skupia młodych utalentowanych muzyków. W złotej sali Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie z Sylwestrem wystąpią uczestnicy projektu – zespół Rey & Syl oraz Dorrey Lin Lyles. Usłyszymy więc połączenia muzyki gospel z bluesem czy soulem i jazzem.

 Dee Dee Bridgewater ( 14 marca)

Dee Dee Bridgewater to żywa legenda i ikona wokalistyki jazzowej. Znana wokalista, aktorka teatralna, a także autorka audycji National Public Radio „JazzSet with Dee Dee Bridgewater”. Jej koncert odbędzie się 14 marca w Teatrze Polskim w Szczecinie. Dee Dee Bridgewater w swojej muzyce łączy gospel, R&B, blues, jazz i soul.

Ostatnie bilety można jeszcze kupić poprzez  stronę: https://www.biletomat.pl/bilety/organizator/SAA/ 

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...

Kultura

„Okrętowiec na Wulkanie”-projekcja filmu Marka Osajdy i Marka Klasy

Jutro w Książnicy Pomorskiej odbędzie się projekcja filmu poświęconego prof. Eugeniuszowi Skrzymowskiemu,...