Home Biznes i inwestycje Stadion na Skolwinie – zaczynają się tu wielkie zmiany
Biznes i inwestycjeSport

Stadion na Skolwinie – zaczynają się tu wielkie zmiany

207

Stadion sportowy na Skolwinie przechodzi istną metamorfozę. Trwają właśnie roboty związane z postawieniem postumentu pod planowane nowe trybuny. Działania te związane są z przystosowaniem obiektu do wymogów licencyjnych II ligi. 

Pierwszy etap prac zakłada postawienie utwardzonego podłoża pod tymczasowe trybuny na obiekcie. Przetarg wygrała firma Emer Pomorze z Golczewa. Wykonawca, składając najkorzystniejszą ofertę na kwotę ok. 880 tys. ma postawić postument do połowy czerwca. W późniejszym czasie na utwardzonym podłożu mają stanąć trybuny z miejscami dla 909 widzów, z czego 250 miejsc będzie zadaszone. 

– Firma Emer Pomorze z Golczewa złożyła najkorzystniejszą ofertę na budowę utwardzonego podłoża tymczasowej trybuny i przejęła już plac budowy. Prace będą kosztować blisko 880 tysięcy złotych i mają zostać zakończone do połowy czerwca. Drugim etapem będzie postawienie na postumencie trybuny dla ponad 900 widzów. To jest odrębne zadanie, którego realizacja ma potrwać 3 miesiące. Na razie zbierane są zgłoszenia od firm zainteresowanych tą inwestycją. 17 maja poznamy ich oferty – mówi Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta.

Na ten moment stadion i tak przeszedł już wyraźne zmiany. Obiekt zyskał „stanowisko dowodzenia”, które będzie miejscem pracy służb kierujących zabezpieczeniem meczów. 

– Poza tym gotowe jest już tzw. stanowisko dowodzenia, czyli wyodrębnione miejsce pracy dla służb kierujących zabezpieczeniem meczu. W ciągu kilkunastu dni gotowe będą również szatnie dla drużyny gości, gospodarzy i sędziów. Na stadionie staną także nowe wiaty i fotele dla sztabów trenerskich i zawodników rezerwowych obu drużyn. Cały obiekt zostanie też ogrodzony i będzie monitorowany – dodaje Dariusz Sadowski.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeEdukacja

Szczecinianie z patentem, który może ekonomicznie zrewolucjonizować przemysł elektroniki

Szczecińska spółka mPower uzyskała patent na nowatorski system chłodzenia falowników. To przełomowe...

Biznes i inwestycjeLifestyleTurystyka

Wielkie odliczanie do otwarcia Fabryki Wody. Znamy wszystkie atrakcje czekające na gości

Marzec 2016 rok-  to początek wielkiego przedsięwzięcia, które po tylu latach zostało...

przebudowa wojska polskiego
Biznes i inwestycje

Na koniec prac jeszcze poczekamy. Aleja Wojska Polskiego wciąż w przebudowie

Choć ulica od wielu miesięcy jest w pełni przejezdna i choć wygląda...

Biznes i inwestycje

Pierwszy tramwaj przejechał ulicą Sosabowskiego. Otwarcie już za miesiąc

Po niemal roku od rozpoczęcia prac budowlanych pierwszy tramwaj przejechał nowym odcinkiem...