Home Aktualności „Sprzedawcy” marihuany mają w tej sprawie status pokrzywdzonych
Aktualności

„Sprzedawcy” marihuany mają w tej sprawie status pokrzywdzonych

192
przestępczość
Foto: AdobeStock

Umówili się na zakup marihuany. Podczas spotkania ze „sprzedawcami” postanowili zabrać im zawartość torby. Teraz handlarze mają status pokrzywdzonych, a napastnicy usłyszeli akt oskarżenia i będą się tłumaczyć w sądzie.

 

 

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzn podejrzanych o usiłowanie dokonania rozboju, grozili pokrzywdzonym pozbawieniem życia i spaleniem. Do zdarzenia doszło 27 lipca ubiegłego roku w Choszcznie.

 

– Sprawcy, po uprzednim umówieniu się z pokrzywdzonymi na spotkanie w celu zakupu od nich środków odurzających w postaci marihuany, wsiedli do ich samochodu, a następnie grożąc wymienionym pozbawieniem życia przy użyciu noża oraz przystawiając nóź do szyli jednej z osób pokrzywdzonych, a także po wylaniu na pokrzywdzonych i siedzenia w samochodzie cieczy w postaci denaturatu i grożeniu im spaleniem, zażądali od nich wydania torby z zawartością narkotyków, lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na zachowanie jednego z pokrzywdzonych, który spowodował opuszczenie przez sprawców samochodu pod pretekstem przekazania im torby z narkotykami, która miała znajdować się w bagażniku pojazdu, a następnie wzywał pomoc, co skutkowało ucieczką sprawców – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

 

Śledczym udało się ustalić tożsamość sprawców i ich zatrzymać. Podejrzani nie byli uprzednio karani sądownie. Przed sądem odpowiedzą za przestępstwo, grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...