Home Aktualności „Sprzedawcy” marihuany mają w tej sprawie status pokrzywdzonych
Aktualności

„Sprzedawcy” marihuany mają w tej sprawie status pokrzywdzonych

173
przestępczość
Foto: AdobeStock

Umówili się na zakup marihuany. Podczas spotkania ze „sprzedawcami” postanowili zabrać im zawartość torby. Teraz handlarze mają status pokrzywdzonych, a napastnicy usłyszeli akt oskarżenia i będą się tłumaczyć w sądzie.

 

 

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzn podejrzanych o usiłowanie dokonania rozboju, grozili pokrzywdzonym pozbawieniem życia i spaleniem. Do zdarzenia doszło 27 lipca ubiegłego roku w Choszcznie.

 

– Sprawcy, po uprzednim umówieniu się z pokrzywdzonymi na spotkanie w celu zakupu od nich środków odurzających w postaci marihuany, wsiedli do ich samochodu, a następnie grożąc wymienionym pozbawieniem życia przy użyciu noża oraz przystawiając nóź do szyli jednej z osób pokrzywdzonych, a także po wylaniu na pokrzywdzonych i siedzenia w samochodzie cieczy w postaci denaturatu i grożeniu im spaleniem, zażądali od nich wydania torby z zawartością narkotyków, lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na zachowanie jednego z pokrzywdzonych, który spowodował opuszczenie przez sprawców samochodu pod pretekstem przekazania im torby z narkotykami, która miała znajdować się w bagażniku pojazdu, a następnie wzywał pomoc, co skutkowało ucieczką sprawców – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

 

Śledczym udało się ustalić tożsamość sprawców i ich zatrzymać. Podejrzani nie byli uprzednio karani sądownie. Przed sądem odpowiedzą za przestępstwo, grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Mróz nie wystraszył. Tłumy na Jarmarku [GALERIA FOTO]

Pogoda dziś nie rozpieszcza, ale na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawia się coraz więcej...

Aktualności

Rozpoczął się Jarmark. Mieszkańcy mówią, że… jest zimno

Jest mroźnie, ale czuć klimat świat – mówią mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy...

Aktualności

Mieszkańcy Szczecina i okolic dostają maile z informacją o zwrocie podatku. To oszustwo

Ministerstwo Finansów poinformowało o docierających sygnałach na temat wiadomości e-mail, w których...

Aktualności

Tramwaj do mycia, wandal poszukiwany. Aktualizacja sprawy ulicznego „artysty”

O tym zdarzeniu pisaliśmy na początku tego tygodnia. Z powodu awarii i...