Home Ekologia i zdrowie 10 ton śmieci z lasu
Ekologia i zdrowieSport

10 ton śmieci z lasu

119

Tegoroczna edycja ekstremalnego sprzątania lasu okrzyknięta została „Zemstą wulkanizatora”. To dlatego, że większość znalezionych odpadów stanowiły opony. 

 

W minioną sobotę 45 osób zebrało na szczecińskich Żydowcach blisko 10 ton odpadów, a to wszystko w zaledwie 3 godziny. Nietypowy leśny wyścig co roku przyciąga coraz więcej osób świadomych ekologicznie. Zawody łączą przyjemne z pożytecznym. To świetna okazja, by zażyć weekendową dawkę ruchu na świeżym powietrzu i jednocześnie zadbać o czystość w lesie. 

 

– Ilość zebranych śmieci jest po prostu niewyobrażalna! Nasze zawody pokazują niestety smutną prawdę o ludziach. Te wszystkie tony śmieci są niestety konsekwencją tego, że kary za zaśmiecanie są tak niskie, że dla wielu bardziej opłacalne, niż  utylizacja czy recykling odpadów. Jestem jednak dumny z tego, że są też bohaterowie, którzy są w stanie przelać siódme poty, aby zminimalizować skutki tej ludzkiej bezmyślności – mówi Krzysztof Sowa ze Stowarzyszenia Wywrotka, pomysłodawca i organizator Trashmageddonu.

 

Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, wyłoniono również zwycięzców. Najwięcej odpadów u kobiet zebrała już po raz drugi Dominika Boniecka – aż 370,9 kg. W kategorii mężczyzn zwyciężył Radosław Pasternak, który zebrał 524,9 kg śmieci, ustanawiając tym samym nowy indywidualny rekord Trashmageddonu. 

 

Wydarzenie organizowane jest w Szczecinie od 2020 roku. 

 

Powiązane artykuły

AktualnościSport

Prawie półtora miesiąca bez Floating Areny

To planowane zamknięcie pływalni: 50-metrowy basen w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu czeka...

AktualnościEkologia i zdrowie

Ratują niechciane zwierzaki, a potem oddają je za darmo do adopcji

Przy ulicy Leszczynowej 22 w szczecińskich Zdrojach jest niezwykły sklep zoologiczny, który...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowieW regionie

Powstaną nowoczesne stacje pogotowia ratunkowego. Rusza przetarg na budowę 3 obiektów

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie ogłosiła przetarg na budowę trzech nowych...