Home Aktualności Ryanair znów zawiesza połączenia z podszczecińskiego lotniska
AktualnościW regionie

Ryanair znów zawiesza połączenia z podszczecińskiego lotniska

163

Tanie loty do Warszawy już za chwilę znikną z siatki połączeń. Ryanair znów kasuje połączenie ze Szczecina do Warszawy. Powód? Wysokie koszty utrzymania floty zimą i brak zainteresowania ze strony pasażerów. 

 

 

Kolejny raz tani przewoźnik likwiduje połączenie na trasie Szczecin-Goleniów – Warszawa Modlin. W ubiegłym roku sytuacja była podobna. Z czego wynika taka decyzja, tłumaczy Krzysztof Domagalski, rzecznik Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów. 

 

– To połączenie typowo turystyczne, połączenie, z którego korzystali nasi mieszkańcy, jak i mieszkańcy Mazowsza w tym okresie wiosenno-letnim. Linia Ryanair, tak jak w zeszłym roku, widziała znacznie niższy potencjał w sezonie zimowym. Poza tym sezon zimowy jest dla linii lotniczej dużo droższy. Koszty w przypadku opadów śniegu, niższej temperatury czy odladzania samolotu idą w dziesiątki tysięcy złotych. Nie może sobie linia pozwolić, że byłoby to połączenie, które by oscylowało z przychodów za bilety w okolicach zera, a już jedno odladzanie sprawiłoby, że połączenie byłoby deficytowe – mówi Krzysztof Domagalski. 

 

Z jesiennej siatki połączeń znikną również loty typowo wakacyjne, to Turcji i Bułgarii. Więcej samolotów poleci za to do Norwegii i Wielkiej Brytanii. 

 

Samoloty z lotniska Szczecin-Goleniów na lotnisko Warszawa-Modlin będą latały do końca września. Jeszcze nie wiadomo, czy połączenie wróci w przyszłym sezonie. Do Warszawy nadal będzie można się dostać Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Kursy na lotnisko im. Chopina realizowane są 22 razy w tygodniu. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

3 miesiące aresztu za „zabór” radiowozu. To „występek chuligański”?

Areszt tymczasowy zarządziła Prokuratura Okręgowa Szczecin-Śródmieście. To po kradzieży radiowozu, której dopuścił...

W regionieBiznes i inwestycje

W sąsiednim województwie trwa budowa niezwykłego zakładu. Pracowników szukają także w Szczecinie

Według danych opublikowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa...

Aktualności

Pożar w akademiku przy Szwoleżerów

Nowy rok akademicki jeszcze na dobre nie ruszył, a w jednym z...

Aktualności

Gdzie i jak zgłosić swój problem? Jest nowa wersja Alert Szczecin

Dziura w chodniku utrudnia dojazd do pracy albo martwią cię przepełnione śmietniki?...