Home Aktualności Ryanair znów zawiesza połączenia z podszczecińskiego lotniska
AktualnościW regionie

Ryanair znów zawiesza połączenia z podszczecińskiego lotniska

302

Tanie loty do Warszawy już za chwilę znikną z siatki połączeń. Ryanair znów kasuje połączenie ze Szczecina do Warszawy. Powód? Wysokie koszty utrzymania floty zimą i brak zainteresowania ze strony pasażerów. 

 

 

Kolejny raz tani przewoźnik likwiduje połączenie na trasie Szczecin-Goleniów – Warszawa Modlin. W ubiegłym roku sytuacja była podobna. Z czego wynika taka decyzja, tłumaczy Krzysztof Domagalski, rzecznik Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów. 

 

– To połączenie typowo turystyczne, połączenie, z którego korzystali nasi mieszkańcy, jak i mieszkańcy Mazowsza w tym okresie wiosenno-letnim. Linia Ryanair, tak jak w zeszłym roku, widziała znacznie niższy potencjał w sezonie zimowym. Poza tym sezon zimowy jest dla linii lotniczej dużo droższy. Koszty w przypadku opadów śniegu, niższej temperatury czy odladzania samolotu idą w dziesiątki tysięcy złotych. Nie może sobie linia pozwolić, że byłoby to połączenie, które by oscylowało z przychodów za bilety w okolicach zera, a już jedno odladzanie sprawiłoby, że połączenie byłoby deficytowe – mówi Krzysztof Domagalski. 

 

Z jesiennej siatki połączeń znikną również loty typowo wakacyjne, to Turcji i Bułgarii. Więcej samolotów poleci za to do Norwegii i Wielkiej Brytanii. 

 

Samoloty z lotniska Szczecin-Goleniów na lotnisko Warszawa-Modlin będą latały do końca września. Jeszcze nie wiadomo, czy połączenie wróci w przyszłym sezonie. Do Warszawy nadal będzie można się dostać Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Kursy na lotnisko im. Chopina realizowane są 22 razy w tygodniu. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Galeria Szpargałek ostatni raz przed wakacjami. Można tam znaleźć prawdziwe perełki

Już w najbliższą środę w godz. 10:00 – 17:00   zapraszamy wszystkich poszukiwaczy...

Ekologia i zdrowieAktualności

Umorzono śledztwo. Nikt nie poniesie konsekwencji za zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego

Zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego na Gumieńcach, które miało miejsce we wrześniu ub. r.,...

Aktualności

Wakacyjne Miasto Kobiet – nadchodzi świetne wydarzenie

Niesamowicie kobiecy festiwal, pełen gwiazd i darmowych atrakcji już po raz siódmy...

TurystykaAktualności

Finał The Tall Ships’ Races 2024 już za ponad miesiąc. Jaka będzie trasa regat?

Wielkimi krokami zbliża się finał regat The Tall Ships’ Races, który odbędzie...