Home Aktualności Przewoził kradzione rowery z Niemiec. Kupił je w nieistniejącym mieście – Plamburgu
Aktualności

Przewoził kradzione rowery z Niemiec. Kupił je w nieistniejącym mieście – Plamburgu

236

Podczas rutynowej kontroli na przejściu granicznym w Kołbaskowie funkcjonariusze KAS znaleźli w busie jadącym z Niemiec rowery elektryczne oraz hulajnogę elektryczną. Kierowca nie posiadał żadnych dokumentów towaru, a część rowerów miała blokady. Tłumaczył, że towar kupił jego kolega w nieistniejącym mieście Plamburg.

 

Kierowca kontrolowanego busa na szczecińskich numerach rejestracyjnych wjeżdżał do Polski z terenu Niemiec. Podczas przeszukania przedstawił jedynie dowód osobisty. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zauważyli w pojeździe znaczną liczbę rowerów elektrycznych oraz hulajnogę elektryczną. Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów, które mogły świadczyć o legalnym zakupie towaru. 

 

– Na pytanie o przywożony towar kierowca zgłosił dziewięć rowerów używanych (w tym część elektrycznych) oraz jedną hulajnogę elektryczną. Niektóre posiadały założoną blokadę na koło – informuje Małgorzata Brzoza, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej. – Nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających legalne posiadanie tych produktów. Oświadczył jedynie, że towar należy do jego kolegi i został zakupiony przez kolegę na targu w Plamburgu.

 

Mogło to wzbudzić duże podejrzenie celników. Próżno bowiem szukać Plamburgu na mapach Niemiec. Wyszukiwarka internetowa również nie pomaga – wskazuje jedynie na miasta Plauen i Hamburg, natomiast żadnych informacji o tajemniczym Plamburgu.

 

To nie koniec przewin kierowcy. Po sprawdzeniu jego danych w systemie dyscyplinowania kierowców (SDK) okazało się, że nie posiada prawa jazdy oraz ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Informacje te zostały przekazane policji. Sam mężczyzna trafił do Komendy Policji w Mierzynie, która poprowadzi dalsze postępowanie w jego sprawie. 

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

AktualnościLifestyleTurystyka

Zwiedzanie Szczecina nigdy wcześniej nie było takie łatwe

Lubisz spacerować po Szczecinie i chciałbyś poznawać jego historię oraz ciekawostki na...

Aktualności

Niedługo ruszy nabór wniosków o tramwaje z Krajowego Planu Odbudowy. Czy Szczecin wykorzysta tą szansę?

Jak poinformował portal transport-publiczny.pl, Centrum Unijnych Programów Transportowych zapowiedziało rozpoczęcie konkursu na...

AktualnościTurystyka

Prawie stuletni szczeciński tramwaj odnalazł się w Krakowie i odzyskał swoją świetność 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma powody do dumy. Do kolekcji zabytkowych...