Home Lifestyle Fani komiksów i znawcy popkultury, przybywajcie! BETON 2023 już w ten weekend
Lifestyle

Fani komiksów i znawcy popkultury, przybywajcie! BETON 2023 już w ten weekend

104

Warsztaty, spotkania, prelekcje, wystawy, gry, animacje dla najmłodszych, giełda – w skrócie komiksy i popkultura w każdej możliwej odsłonie powracają podczas Zachodniopomorskich Spotkań z Komiksem i Popkulturą BETON 2023. Dla fanów i znawców kina, gier czy seriali przygotowana została ciekawa oferta. 

 

Wydarzenie odbędzie się w budynkach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego – w szklanym Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii przy ul. Piastów oraz Bibliotece Głównej ZUT przy ul. Ku Słońcu. Oba miejsca dzieli nieduża odległość, dlatego nie będzie większego problemu z poruszaniem się między nimi. Impreza potrwa cały weekend.

 

– W „Nano” znajdziecie giełdę komiksów, spotkania oraz pokaz cosplay wieńczący imprezę. Z kolei w bibliotece odbędzie się giełda rękodzieła, wybrane prelekcje i warsztaty, a może i znajdziemy zastosowanie dla parkingu przed budynkiem – informują organizatorzy Betonu 2023.

 

Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Podczas spotkań i warsztatów podejmowane będą najróżniejsze tematu z wielu dziedzin. Przykładowe tytuły spotkań z ekspertami to: „Jak stworzyć serial animowany bez budżetu?”, „Radziecka interwencja w Afganistanie w popkulturze”, „Teorie spiskowe w anime, serialach czy filmach” oraz „Mitologia słowiańska w fantastyce”. Przekrój jest więc imponujący i każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Do tego będzie można wziąć udział w warsztatach charakteryzatorskich, z tworzenia zabawek czy rysunku. Ciekawym pomysłem przygotowanym przez Paprykarz Larpowy jest „Zoolarper” – czyli improwizowana komediowa gra wcieleniowa inspirowana filmami Zoolander. Scenariusz? 

 

– Co roku ma miejsce wielkie wydarzenie — wybór Modela i Modelki Roku. Zazwyczaj miały miejsce dwa takie konkursy: oddzielnie dla modeli prawego i lewego profilu. Ten rok był jednak ciężki dla świata sławy — wielu modeli nadal przeżywa bowiem niedawną śmierć Justina Biebera, zaś tajemniczy wypadek, który zniszczył lokum lewego profilu, wcale nie poprawia atmosfery… By nie niszczyć jednak tradycji, zdecydowano się urządzić wspólny konkurs. W końcu co może pójść nie tak? – nakreślają fabułę zabawy organizatorzy larpa.

 

Całość BETONU podzielona jest na wiele stref, dlatego warto wcześniej zapoznać się z programem wydarzenia. Będzie można „zaliczyć” wszystkie wybrane przez siebie atrakcje. Program dostępny jest na stronie betonfest.pl. 

 

Impreza została dofinansowana ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Powiązane artykuły

LifestyleRozmowy

Ola maluje, ale nie szpachluje. Z nami rozmawia o trendach w makijażu na nadchodzącego Sylwestra

Jakie trendy w makijażu będą obowiązywały na nadchodzącego Sylwestra? Czy trudno taki...

Lifestyle

Będzie smacznie, kolorowo i bardzo świątecznie. Już za tydzień rusza Jarmark

Już za tydzień rozpoczyna się tegoroczny Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na odwiedzających będą...

fit cake w szczecinie
Lifestyle

Niebawem pojawi się wyjątkowa kawiarnia na gastronomicznej mapie Szczecina. To wielki powrót marki

 Wkrótce mieszkańcy Szczecina będą mogli cieszyć się nową, unikalną kawiarnią, która z...

KulturaLifestyleRozmowy

Młodzi szczecinianie są kreatywni, ciekawi świata, także tego artystycznego

Anna Dworakowska lubi kreatywność i zaraża nią innych, szczególnie najmłodszych szczecinian. Stworzyła...