Home Edukacja Pracodawcy pojawili się na uczelni. Giełda Pracy na Uniwersytecie Szczecińskim
Edukacja

Pracodawcy pojawili się na uczelni. Giełda Pracy na Uniwersytecie Szczecińskim

195

Odbyła się kolejna edycja organizowanej dwa razy w roku Giełdy Pracy na Uniwersytecie Szczecińskim. Przedstawiciele prawie 40 firm i organizacji pojawili się, aby zaprezentować swoje oferty praktyk, stażów i pracy. Inicjatywa ma pomóc w aktywizacji zawodowej młodych ludzi i przedstawić im możliwe ścieżki kariery.

 

Na Kampusie Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej pojawili się przedstawiciele kilkudziesięciu firm, organizacji i urzędów. Giełda Pracy to nie tylko możliwość rozmowy potencjalnymi pracodawcami, ale także nastawienie na rozwój umiejętności potrzebnych na rynku pracy. Pomagają w tym studentom od lat doradcy z Akademickiego Biura Karier.

 

– Spotykamy się dwa razy w roku ze studentami i pracodawcami na Giełdzie Pracy po to, aby wprowadzić studentów na rynek. Studenci nie zawsze mają doświadczenie w tym temacie, dlatego chcemy, żeby się ośmielili, nawiązywali kontakty i mogli porozmawiać z każdym z pracodawców o różnych możliwościach kariery. Każdy z nich może znaleźć sobie takie miejsce, w którym mógłby sprawdzić się w określonych zadaniach z różnych obszarów np. w ramach praktyk. To z pewnością ułatwi w przyszłości wybór i otrzymanie odpowiedniej pracy – mówi Beata Kosińska z Akademickiego Biura Karier Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

W ramach wydarzenia zorganizowano również warsztaty, webinary i konsultacje. Całość została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydenta Miasta Szczecin. 

 

Oprócz ofert na konkretne stanowiska w firmach prywatnych i urzędach studenci mogli poznać możliwości na wsparcie rozwoju kariery po zakończeniu nauki. Takie rozwiązania wspierane przez Unię Europejską promował Wojewódzki Urząd Pracy.

 

– Dzisiaj przedstawiamy możliwości uzyskania przez absolwentów uczelni wsparcia na podnoszenie swoich kwalifikacji, rozpoczęcia działalności gospodarczej bądź znalezienia stażu w ramach środków unijnych. Każdy Powiatowy Urząd Pracy w naszym województwie posiada projekt, który jest skierowany do osób, chcących rozwijać swoje zainteresowania i możliwości. Środki na ten cel pochodzą z nowego europejskiego funduszu dla województwa zachodniopomorskiego – mówi Paweł Kędzior z Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeEdukacja

Architektura, która uwrażliwia. Fantastyczna adaptacja wraku Betonowca

7 listopada odbyło się uroczyste zakończenie XIV edycji konkursu na najlepszą pracę...

Edukacja

Uniwerek wziął wszystko! To 7 laurów

Laury Uniwersyteckie 2023 rozdane. W tym roku nagrody we wszystkich siedmiu konkurencjach...

Edukacja

Szkoły branżowe są niedoceniane? „Kształtowanie przyszłości poprzez praktykę jest ważne” 

W świecie, gdzie tempo zmian jest coraz szybsze, a wymagania rynku pracy...

Edukacja

Zostali nagrodzeni w prestiżowym konkursie architektonicznym

Ostatnia biblioteka ludzkości. Studenci i absolwenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zostali...