Home Aktualności Pożar garażu w Wołczkowie. Właściciel ma duży powód do zmartwień
Aktualności

Pożar garażu w Wołczkowie. Właściciel ma duży powód do zmartwień

767

Wczoraj wieczorem doszło do pożaru garażu przy ul. Polarnej w Wołczkowie. Akcja strażaków z Dobrej, Wołczkowa i Szczecina trwała ponad dwie godziny. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale obiekt wraz z wyposażeniem doszczętnie spłonął.

 

23 października o godz. 20:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Policach wpłynęło zgłoszenie, dotyczące pożaru garażu w Wołczkowie, przy ul. Polarnej oraz znajdującego się wewnątrz pojazdu.  Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z OSP Wołczkowo, jeden zastęp z OSP Dobra oraz trzy zastępy z JRG 3 Szczecin.

 

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastano rozwinięty pożar drewnianego garażu (krytego papą) wraz z samochodem osobowym. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu pięciu prądów wody w natarciu na palący się garaż. Po ugaszeniu pożaru rozgarnięto pogorzelisko oraz przelano wodą elementy konstrukcji. Wrak samochodu schłodzono – mówi bryg. Piotr Tuzimek, oficer prasowy z Komendy Powiatowej PSP w Policach.

 

Pierwszy zastęp pojawił się na miejscu o godz. 20:47. Łącznie w akcji brało udział 25 strażaków i 6 pojazdów, a cała interwencja trwała nieco ponad 2 godziny. Jak informują strażacy, kompletnie zniszczone zostały wszystkie pojazdy i sprzęty znajdujące się w garażu.

 

– Zniszczeniu uległy: samochód osobowy marki Mazda MX-5, osiem rowerów, hulajnogi (w tym jedna elektryczna) oraz sprzęt wędkarski – informuje bryg. Piotr Tuzimek.

 

Na szczęście cała akcja odbyła się bez większych utrudnień i pożar nie przeniósł się na inne budynki. Innych pożarów w najbliższej okolicy w ostatnich latach straż pożarna nie odnotowywała.

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...