Home Aktualności Pożar garażu w Wołczkowie. Właściciel ma duży powód do zmartwień
Aktualności

Pożar garażu w Wołczkowie. Właściciel ma duży powód do zmartwień

712

Wczoraj wieczorem doszło do pożaru garażu przy ul. Polarnej w Wołczkowie. Akcja strażaków z Dobrej, Wołczkowa i Szczecina trwała ponad dwie godziny. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale obiekt wraz z wyposażeniem doszczętnie spłonął.

 

23 października o godz. 20:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Policach wpłynęło zgłoszenie, dotyczące pożaru garażu w Wołczkowie, przy ul. Polarnej oraz znajdującego się wewnątrz pojazdu.  Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z OSP Wołczkowo, jeden zastęp z OSP Dobra oraz trzy zastępy z JRG 3 Szczecin.

 

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastano rozwinięty pożar drewnianego garażu (krytego papą) wraz z samochodem osobowym. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu pięciu prądów wody w natarciu na palący się garaż. Po ugaszeniu pożaru rozgarnięto pogorzelisko oraz przelano wodą elementy konstrukcji. Wrak samochodu schłodzono – mówi bryg. Piotr Tuzimek, oficer prasowy z Komendy Powiatowej PSP w Policach.

 

Pierwszy zastęp pojawił się na miejscu o godz. 20:47. Łącznie w akcji brało udział 25 strażaków i 6 pojazdów, a cała interwencja trwała nieco ponad 2 godziny. Jak informują strażacy, kompletnie zniszczone zostały wszystkie pojazdy i sprzęty znajdujące się w garażu.

 

– Zniszczeniu uległy: samochód osobowy marki Mazda MX-5, osiem rowerów, hulajnogi (w tym jedna elektryczna) oraz sprzęt wędkarski – informuje bryg. Piotr Tuzimek.

 

Na szczęście cała akcja odbyła się bez większych utrudnień i pożar nie przeniósł się na inne budynki. Innych pożarów w najbliższej okolicy w ostatnich latach straż pożarna nie odnotowywała.

Powiązane artykuły

Aktualności

Mróz nie wystraszył. Tłumy na Jarmarku [GALERIA FOTO]

Pogoda dziś nie rozpieszcza, ale na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawia się coraz więcej...

Aktualności

Rozpoczął się Jarmark. Mieszkańcy mówią, że… jest zimno

Jest mroźnie, ale czuć klimat świat – mówią mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy...

Aktualności

Mieszkańcy Szczecina i okolic dostają maile z informacją o zwrocie podatku. To oszustwo

Ministerstwo Finansów poinformowało o docierających sygnałach na temat wiadomości e-mail, w których...

Aktualności

Tramwaj do mycia, wandal poszukiwany. Aktualizacja sprawy ulicznego „artysty”

O tym zdarzeniu pisaliśmy na początku tego tygodnia. Z powodu awarii i...