Home Aktualności Pożar domu na Skolwinie. Policja podała nowe informacje
Aktualności

Pożar domu na Skolwinie. Policja podała nowe informacje

253

W nocy z soboty (30.09) na niedzielę (1.09) doszło do groźnego pożaru domu wielorodzinnego na Skolwinie przy ul. Olchowej. Dzięki sprawnej ewakuacji z udziałem policjantów z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał.

 

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania w domu jednorodzinnym. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policjantów z Komisariatu Nad Odrą. Po przyjeździe okazało się, że pożar faktycznie objął jedno z mieszkań.

 

Duże zadymienie i wysoka temperatura były zagrożeniem dla życia i zdrowia mieszkańców. Na parterze w pokoju jak ustalili mundurowi, znajdowały się dwie osoby, z których jedna nie mogła samodzielnie opuścić mieszkania ze względu na stan zdrowia.

 

– Sierż. Tomasz Chodowski i sierż. szt. Karol Berski niezwłocznie dostali się do środka – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie. – Poinformowali, będącą na zewnątrz policjantkę st. post. Klaudię Bartosińską, że seniorka nie wyjdzie przez okno. Policjantka wezwała zatem strażaków, którzy gasili ogień ze strony drzwi, by umożliwić ewakuację 74-latki.

 

Ogólnie w czasie akcji ratunkowej udało się ewakuować kilka osób. Dzięki szybkiej reakcji służb przybyłych na miejsce pożaru żaden z mieszkańców budynku nie odniósł obrażeń.

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

AktualnościLifestyleTurystyka

Zwiedzanie Szczecina nigdy wcześniej nie było takie łatwe

Lubisz spacerować po Szczecinie i chciałbyś poznawać jego historię oraz ciekawostki na...

Aktualności

Niedługo ruszy nabór wniosków o tramwaje z Krajowego Planu Odbudowy. Czy Szczecin wykorzysta tą szansę?

Jak poinformował portal transport-publiczny.pl, Centrum Unijnych Programów Transportowych zapowiedziało rozpoczęcie konkursu na...

AktualnościTurystyka

Prawie stuletni szczeciński tramwaj odnalazł się w Krakowie i odzyskał swoją świetność 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma powody do dumy. Do kolekcji zabytkowych...