Home Aktualności Gdzie i jak zgłosić swój problem? Jest nowa wersja Alert Szczecin
Aktualności

Gdzie i jak zgłosić swój problem? Jest nowa wersja Alert Szczecin

93

Dziura w chodniku utrudnia dojazd do pracy albo martwią cię przepełnione śmietniki? Możesz to zgłosić. Miasto uruchomiło właśnie nową wersję aplikacji Alert 3.0, dzięki której zgłaszanie usterek w Szczecinie ma być szybsze i łatwiejsze. 

 

Aplikacja Alert 3.0 ma pomóc szczecinianom w sprawnym zgłaszaniu niepokojących ich spraw. Nie trzeba już pisać wniosków do urzędu. Wystarczy zrobić zdjęcie, krótko opisać problem i czekać na załatwienie sprawy. Tak przynajmniej wygląda to w teorii, bo w przeszłości mieszkańcy Szczecina mieli sporo problemów z użytkowaniem aplikacji. Sprawdziliśmy, co zmieniło się w nowej wersji. 

 

– Nowa, ulepszona wersja systemu została stworzona na bazie dotychczasowych doświadczeń oraz opinii i sugestii samych użytkowników. Ulepszone i rozszerzone zostały jego funkcjonalności, np. możliwość precyzyjnego oznaczenia lokalizacji zdarzenia na mapie, niezależnie od tego, gdzie znajduje się zgłaszający. Uszczegółowiono także zakres realizowanych spraw, rozbudowując drzewo kategorii zgłoszeń o kilkanaście nowych kategorii (m.in. wiaty przystankowe, znaki drogowe, uszkodzone place zabaw, wraki, dzikie zwierzęta), co pozwoli sprawniej delegować poszczególne zgłoszenia do realizacji. Nowością jest także możliwość dodawania zgłoszeń bez logowania przez stronę internetową – mówi Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu. 

 

A jakie problemy mogą za pomocą Alertu 3.0 zgłaszać mieszkańcy Szczecina?

– Praktycznie wszystko, co rzuci nam się w oczy i przeszkadza, np. dziurę w ulicy, krzywy chodnik, uszkodzoną ławkę lub jakiś element placu zabaw, brak kosza na śmieci lub przepełniony kosz, a także dzikie wysypisko czy zarośnięty skwer. Co ważne, w aplikacji można nie tylko zgłosić sprawę, ale także obserwować postęp prac nad jej realizacją – dodaje Paulina Łątka. 

 

Z najnowszej wersji już można korzystać. Aplikacja liczy sobie w sumie blisko dekadę, a dotychczas przy jej pomocy załatwiono już ponad 50 tysięcy spraw. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Tak będzie funkcjonować komunikacja miejska w długi weekend?

Przed nami kolejny w tym roku długi weekend, a zarazem ostatni przed...

Aktualności

Szczecińscy „Łowcy głów” zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za seksualne wykorzystanie dziecka

Wspólne działania poszukiwaczy z KWP w Lublinie i KWP w Szczecinie doprowadziły...

Aktualności

Truciciel psów w rękach śledczych? „Mężczyzna otrzymał policyjny dozór”

39- latka ze Szczecina, który może mieć związek z truciem psów zatrzymali...

AktualnościHistoriaInspiration

Szczecin Floating Garden i markowi przyjaciele – numer specjalny naszego czasopisma już wkrótce!

W najbliższych dniach ukaże się numer specjalny naszego czasopisma – Magazynu Miłośników...