Home Aktualności Gdzie i jak zgłosić swój problem? Jest nowa wersja Alert Szczecin
Aktualności

Gdzie i jak zgłosić swój problem? Jest nowa wersja Alert Szczecin

51

Dziura w chodniku utrudnia dojazd do pracy albo martwią cię przepełnione śmietniki? Możesz to zgłosić. Miasto uruchomiło właśnie nową wersję aplikacji Alert 3.0, dzięki której zgłaszanie usterek w Szczecinie ma być szybsze i łatwiejsze. 

 

Aplikacja Alert 3.0 ma pomóc szczecinianom w sprawnym zgłaszaniu niepokojących ich spraw. Nie trzeba już pisać wniosków do urzędu. Wystarczy zrobić zdjęcie, krótko opisać problem i czekać na załatwienie sprawy. Tak przynajmniej wygląda to w teorii, bo w przeszłości mieszkańcy Szczecina mieli sporo problemów z użytkowaniem aplikacji. Sprawdziliśmy, co zmieniło się w nowej wersji. 

 

– Nowa, ulepszona wersja systemu została stworzona na bazie dotychczasowych doświadczeń oraz opinii i sugestii samych użytkowników. Ulepszone i rozszerzone zostały jego funkcjonalności, np. możliwość precyzyjnego oznaczenia lokalizacji zdarzenia na mapie, niezależnie od tego, gdzie znajduje się zgłaszający. Uszczegółowiono także zakres realizowanych spraw, rozbudowując drzewo kategorii zgłoszeń o kilkanaście nowych kategorii (m.in. wiaty przystankowe, znaki drogowe, uszkodzone place zabaw, wraki, dzikie zwierzęta), co pozwoli sprawniej delegować poszczególne zgłoszenia do realizacji. Nowością jest także możliwość dodawania zgłoszeń bez logowania przez stronę internetową – mówi Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu. 

 

A jakie problemy mogą za pomocą Alertu 3.0 zgłaszać mieszkańcy Szczecina?

– Praktycznie wszystko, co rzuci nam się w oczy i przeszkadza, np. dziurę w ulicy, krzywy chodnik, uszkodzoną ławkę lub jakiś element placu zabaw, brak kosza na śmieci lub przepełniony kosz, a także dzikie wysypisko czy zarośnięty skwer. Co ważne, w aplikacji można nie tylko zgłosić sprawę, ale także obserwować postęp prac nad jej realizacją – dodaje Paulina Łątka. 

 

Z najnowszej wersji już można korzystać. Aplikacja liczy sobie w sumie blisko dekadę, a dotychczas przy jej pomocy załatwiono już ponad 50 tysięcy spraw. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Wzruszające podziękowania dla szczecińskich ratowników

Tylko w listopadzie zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy w naszym województwie ponad...

Aktualności

Dziś o 17:00 zawyją syreny

Wczoraj po południu Polska Policja poinformowała o śmierci obu wrocławskich policjantów ranionych...

Aktualności

Dyskusja o nowej Alei? To spotkanie już w środę

  ŚRODEK Śródmiejski Punk Sąsiedzki organizuje spotkanie z Dorotą Kowalewską – menadżerką...

Aktualności

Zamienili się miejscami w pojeździe, ale na niewiele się to zdało

20 letni kierujący obcokrajowiec odpowie za złamanie orzeczenia Sądu. Mężczyzna chcąc uniknąć...