Home Kultura Potańcówka w teatrze? Dlaczego nie!
Kultura

Potańcówka w teatrze? Dlaczego nie!

158
Foto Grażyna Iłowiecka.

Potańcówka w teatrze, a także spacery tematyczne, warsztaty i wystawa fotograficzna. Przed nami już 6. edycja Święta Śródmieścia. Szczecinianie w najbliższy weekend będą mieli okazję, aby zintegrować się z sąsiadami i wspólnie stworzyć coś kreatywnego. 

 

Już po raz 6. w Szczecinie odbędzie się Święto Śródmieścia. To szansa na poznanie ludzi zainteresowanych historią naszego miasta, rozmowy o Szczecinie i trochę aktywności na świeżym powietrzu. 

 

– Celem jest zaproszenie szczecinian do odwiedzenia tej części miasta, odkrycia jego historii i niezwykłych miejsc oraz poznania pasjonatów działających tu każdego dnia. Z tej okazji w różnych punktach Śródmieścia, często nietypowych, odbywać się będą niepowtarzalne wydarzenia, do tworzenia których zaproszono artystów i twórców, aktywistów i animatorów. Nie zabraknie okazji do spotkań, rozmów i wspólnej zabawy. Wybierzemy się w głąb nieoczywistego Śródmieścia. Mamy nadzieję, że szczecinianie zdecydują się wyruszyć z nami – mówi Paulina Stok-Stocka ze Stowarzyszenia „Oswajanie miasta”.

 

W tej edycji wiele wydarzeń zorganizują laureaci konkursu „Sześć Śródmieście!”. W programie znalazło się między innymi wspólne szycie tęczowej flagi, warsztaty tworzenia naturalnych świec, mini zabawa terenowa czy warsztaty teatralne dla dzieci pod hasłem “W śródmiejskiej dżungli”. Przez weekend będzie też okazja do pospacerowania po Szczecinie. Można na przykład wziąć udział w spacerze szlakiem unikatowych szczecińskich witryn z Sabiną Wacławczyk albo przejść się w ramach warsztatu „Poczuj swoje miasto” i wysłuchać historii mieszkańców, a także ich skojarzeń ze Szczecinem. 

 

Święto organizują stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale na niektóre warsztaty trzeba wcześniej się zapisać. Impreza potrwa od 27 do 29 października. 

Powiązane artykuły

Kultura

Frida najlepsza

Monodram „Frida. Kolekcjonerka z Westendu”  na podstawie tekstu felietonistki Szczecinera  Anny Ołów-Wachowicz...

Kultura

O czym nie powiedział Piotr Krzystek – recenzja Szczecinera

Czego spodziewać się  po książce urzędującego prezydenta miasta? Pierwsza myśl – będzie...

KulturaPolityka

Political non-fiction. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina wydał książkę

„Wszystko o czym nie powiedziałem” to zapis rozmów Dariusza Staniewskiego, szczecińskiego dziennikarza...

KulturaRozmowy

Kamil Żongler… bawi, raduje, wzrusza: „Trafiając do najmłodszych, trafimy też do najstarszych”

Kamil Malecki, bardziej znany jako Kamil Żongler – nie sposób zliczyć ilości...