Home Kultura To bardzo nowoczesna wersja “Antygony”, opowiedziana przy pomocy jazzu i rocka
Kultura

To bardzo nowoczesna wersja “Antygony”, opowiedziana przy pomocy jazzu i rocka

169

Listopad w Teatrze Polskim w Szczecinie upłynie pod znakiem antyku. Na nowej scenie szekspirowskiej zobaczymy gościnne występy w wykonaniu wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła. 

Miłośnicy teatru powinni mieć w listopadzie kilka powodów do radości. Ceniony Teatr Pieśń Kozła, pochodzący z Wrocławia wystawi na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie trzy spektakle. Na pierwszy ogień pójdzie “Agon”, czyli nowatorska adaptacja klasycznej tragedii Sofoklesa „Antygona”. Sztuka pokazana zostanie dwukrotnie – 4 i 5 listopada. Czego powinni spodziewać się szczecińscy widzowie?

– To bardzo nowoczesna wersja “Antygony”, opowiedziana przy pomocy jazzu i rocka. Ważną rolę będzie odgrywał również chór. To jest pomysł, aby zrealizować spektakl wewnątrz koncertu rockowego – zapowiada Grzegorz Bral, dyrektor Teatru Pieśń Kozła i reżyser spektakli. 

19 listopada zobaczymy między innymi spektakl “Wojownik”, tym razem opowieść o kobietach. 

– To jest opera polifoniczna, która opowiada dramat kobiet trojańskich. Opowieść oparta na “Trojankach” Eurypides, czyli znowu sięgamy do antyku. Bardzo się cieszę, że możemy w Szczecinie pokazać bardzo nowatorski teatr na wspaniałej scenie szekspirowskiej – mówi Grzegorz Bral. 

Na koniec listopada (25 i 26.11) zapowiadany jest najbardziej utytułowany spektakl, który swoją międzynarodową premierę miał na edynburskim Fringe Festival, gdzie zdobył kilka prestiżowych nagród. To „Pieśni Leara”. Po raz kolejny to muzyka będzie jedną z najważniejszych części tej sztuki, stając się właściwie jej integralną postacią. 

– To opowieść na motywach szekspirowskiego “Króla Leara”. Myślę, że zrobiliśmy coś, co rzadko można zobaczyć w teatrze. Myślimy o teatrze nie w kategoriach, co coś znaczy, ale jak brzmi – jak brzmią dramaty, postaci, historie i jak możemy zanurzyć się w świat dźwięków kreowany przez starożytnych dramaturgów. Muzyczne misterium – dodaje Grzegorz Bral. 

Dokładny repertuar sprawdzicie na stronie Teatru Polskiego w Szczecinie. 

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Trzydziesta edycja Pol’and’Rock Festival już za niecałe dwa miesiące. Kto wystąpi na „najpiękniejszym festiwalu świata”?

Już tylko tygodnie dzielą nas od jubileuszowej, trzydziestej edycji Pol’and’Rock Festivalu, która...

KulturaRozmowy

Dominika Mastalerczyk: „Śpiewać każdy może, ale nie każdy w chórze”

Dominika Mastalerczyk to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziś osób związanych z muzyką...

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...

Kultura

Kierunkowskaz na przebudowanej alei. Będą kolejne?

Kieruje do dwóch muzeów znajdujących się w śródmiejskiej części Szczecina. Nie można...