Home Kultura To bardzo nowoczesna wersja “Antygony”, opowiedziana przy pomocy jazzu i rocka
Kultura

To bardzo nowoczesna wersja “Antygony”, opowiedziana przy pomocy jazzu i rocka

128

Listopad w Teatrze Polskim w Szczecinie upłynie pod znakiem antyku. Na nowej scenie szekspirowskiej zobaczymy gościnne występy w wykonaniu wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła. 

Miłośnicy teatru powinni mieć w listopadzie kilka powodów do radości. Ceniony Teatr Pieśń Kozła, pochodzący z Wrocławia wystawi na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie trzy spektakle. Na pierwszy ogień pójdzie “Agon”, czyli nowatorska adaptacja klasycznej tragedii Sofoklesa „Antygona”. Sztuka pokazana zostanie dwukrotnie – 4 i 5 listopada. Czego powinni spodziewać się szczecińscy widzowie?

– To bardzo nowoczesna wersja “Antygony”, opowiedziana przy pomocy jazzu i rocka. Ważną rolę będzie odgrywał również chór. To jest pomysł, aby zrealizować spektakl wewnątrz koncertu rockowego – zapowiada Grzegorz Bral, dyrektor Teatru Pieśń Kozła i reżyser spektakli. 

19 listopada zobaczymy między innymi spektakl “Wojownik”, tym razem opowieść o kobietach. 

– To jest opera polifoniczna, która opowiada dramat kobiet trojańskich. Opowieść oparta na “Trojankach” Eurypides, czyli znowu sięgamy do antyku. Bardzo się cieszę, że możemy w Szczecinie pokazać bardzo nowatorski teatr na wspaniałej scenie szekspirowskiej – mówi Grzegorz Bral. 

Na koniec listopada (25 i 26.11) zapowiadany jest najbardziej utytułowany spektakl, który swoją międzynarodową premierę miał na edynburskim Fringe Festival, gdzie zdobył kilka prestiżowych nagród. To „Pieśni Leara”. Po raz kolejny to muzyka będzie jedną z najważniejszych części tej sztuki, stając się właściwie jej integralną postacią. 

– To opowieść na motywach szekspirowskiego “Króla Leara”. Myślę, że zrobiliśmy coś, co rzadko można zobaczyć w teatrze. Myślimy o teatrze nie w kategoriach, co coś znaczy, ale jak brzmi – jak brzmią dramaty, postaci, historie i jak możemy zanurzyć się w świat dźwięków kreowany przez starożytnych dramaturgów. Muzyczne misterium – dodaje Grzegorz Bral. 

Dokładny repertuar sprawdzicie na stronie Teatru Polskiego w Szczecinie. 

Powiązane artykuły

Kultura

Frida najlepsza

Monodram „Frida. Kolekcjonerka z Westendu”  na podstawie tekstu felietonistki Szczecinera  Anny Ołów-Wachowicz...

Kultura

O czym nie powiedział Piotr Krzystek – recenzja Szczecinera

Czego spodziewać się  po książce urzędującego prezydenta miasta? Pierwsza myśl – będzie...

KulturaPolityka

Political non-fiction. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina wydał książkę

„Wszystko o czym nie powiedziałem” to zapis rozmów Dariusza Staniewskiego, szczecińskiego dziennikarza...

KulturaRozmowy

Kamil Żongler… bawi, raduje, wzrusza: „Trafiając do najmłodszych, trafimy też do najstarszych”

Kamil Malecki, bardziej znany jako Kamil Żongler – nie sposób zliczyć ilości...