Home Kultura Pomysł na niedzielne popołudnie: Szczecin – miasto, w którym zobaczysz muzykę i usłyszysz sztukę!
Kultura

Pomysł na niedzielne popołudnie: Szczecin – miasto, w którym zobaczysz muzykę i usłyszysz sztukę!

217

Czy można namalować muzykę? Cyprian Nocoń udowadnia, że tak! Wystawę „Solista” Cypriana Noconia można obejrzeć tylko do 11 lutego w Galerii Poziom 4 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Przestrzeń wystawienniczą można zwiedzać w soboty i niedziele w godzinach 12:00-16:00.

W Galerii Poziom 4 artysta prezentuje zbiór swoich prac malarstwa olejnego pochodzących z różnych cyklów. Wchodząc w przestrzeń wystawienniczą od razu widzimy muzykę, a naszym oczom rzuca się paleta ciepłych, lekko przygaszonych złotych barw. Kontynuując zwiedzanie wystawy widzimy kontrastujące, lekko chłodne błękity.

Prace artysty idealnie wpisują się w filharmonijną przestrzeń i na myśl przywołują Salę Symfoniczną, potocznie nazywaną Złotą oraz swoją błękitną kolorystyką oddają klimat lodowej bryły. Idealnym dopełnieniem wystawy są obrazy natury. Widzimy spokojny Bałtyk, wzburzone fale, ulewę i sztorm. Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce do zaprezentowania tych prac?

Warto odwiedzić szczecińską Filharmonię i zobaczyć na własne oczy jak artysta namalował muzykę!

 

O artyście

Cyprian Nocoń – absolwent Wydziału Malarstwa katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor kilkunastu wystaw indywidulanych m.in. w Lyonie, Masstricht, Eindhvoen czy Warszawie. Brał udział w targach sztuki w Chinach i Wielkiej Brytanii. Maluje różne cykle, a jego obrazy znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą.

Na koniec warto dodać, że w 2024 roku mija 10 lat odkąd siedziba Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie mieści się w budynku o bardzo charakterystycznej lodowej bryle przy ulicy Małopolskiej 48. To właśnie 10 lat temu projekt Filharmonii zajął 1 miejsce w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards 2014 w kategorii Najlepszy projekt architektoniczny roku.

 

Remigiusz Babiło

Powiązane artykuły

KulturaSport

Bardziej o Górniku, czy o Śląsku? Jak z „Chopcami” rzecz się miała? 

Jedni powiedzą, że to jest opowieść o legendzie na piłkarskiej mapie Polski,...

Kultura

Hrabiny dają radę…

Zasadniczy problem z „Hrabinami” jest taki, że nie można kupić na nie...

Kultura

“Jest bosko, po raz pierwszy gram w Jazzmencie”. Pierwszy koncert Szczecin Jazz Festiwal za nami

Wczorajsza sobota bez wątpienia zapiszę się w pamięci szczecinian. Całe miasto po...

Kultura

Hrabiny wróciły. Fragmenty książki „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” na łamach szczecinera

Hrabiny powracają. Podwójnie: w kolejnym spektaklu „Hrabiny przodem” oraz w wydaniu książkowym!...