Home Aktualności Chciała wyruszyć w świat, zamiast tego zwiedzała sądy. Sędzia ze Szczecina ukarana
Aktualności

Chciała wyruszyć w świat, zamiast tego zwiedzała sądy. Sędzia ze Szczecina ukarana

374

Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie sędzi, która w czerwcu 2017 roku została złapana w szczecińskim supermarkecie za przeklejenie cen na trzech przewodnikach turystycznych. Wymierzona kara jest adekwatna? 

 

Sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie w stanie spoczynku Wiesława B. usłyszała zarzut uchybienia godności urzędu. W wyniku tego Sąd Najwyższy w Izbie Odpowiedzialności Zawodowej orzekł obniżenie stałego wynagrodzenia za pracę o 20 procent obowiązujące przez  rok. To już drugi wyrok w tej sprawie. Jak wyjaśnia sędzia Wiesław Kozielewicz:

– Z uwagi na to, że Wiesława B. jest sędzią w stanie spoczynku, za ten sam czyn będzie ukarana dwukrotnie, tym razem – dyscyplinarnie. Gdyby sędzią nie była, to nie można by jej ukarać ponownie (prawo.pl).

Kara z 17 stycznia 2024 r. wymierzona została w wyniku ugody. Oskarżona, argumentując, że był to jedyny taki incydent, sama wniosła o dobrowolne poddanie się karze. Zapewniła, że żałuje popełnionego występku i zrobiła wszystko, by sytuacja się nie powtórzyła.  Wniosek ten został pozytywnie rozpatrzony przez Izbę Dyscyplinarną. Sąd Najwyższy nie ma wątpliwości, że wymierzona kara jest adekwatna. Wcześniej sędzia ukarana została karą grzywny w wysokości 3 tysięcy zł oraz obciążona kosztami procesu. 

Sprawująca jeszcze wtedy urząd sędzia Wiesława B. została złapana przez ochronę szczecińskiego supermarketu w czerwcu 2017 r. Kobieta w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zamieniła ceny przewodników z kwoty 14.99 na 4.99 i celowo wprowadziła w błąd pracownika sklepu. Cały incydent nie przeszedł bez echa. Sprawa była szeroko komentowana przez społeczność sędziowską, jak i ówczesnego ministra sprawiedliwości. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Ludzie rzeczy gubią, zwykłe i niezwykłe… W komunikacji miejskiej jest tych sytuacji coraz więcej

Czytając zawartą w tytule parafrazę przeboju Skaldów wcale nie jest do śmiechu....

Aktualności

Galeria Szpargałek ostatni raz przed wakacjami. Można tam znaleźć prawdziwe perełki

Już w najbliższą środę w godz. 10:00 – 17:00   zapraszamy wszystkich poszukiwaczy...

Ekologia i zdrowieAktualności

Umorzono śledztwo. Nikt nie poniesie konsekwencji za zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego

Zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego na Gumieńcach, które miało miejsce we wrześniu ub. r.,...

Aktualności

Wakacyjne Miasto Kobiet – nadchodzi świetne wydarzenie

Niesamowicie kobiecy festiwal, pełen gwiazd i darmowych atrakcji już po raz siódmy...