Home Kultura Political non-fiction. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina wydał książkę
KulturaPolityka

Political non-fiction. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina wydał książkę

199

„Wszystko o czym nie powiedziałem” to zapis rozmów Dariusza Staniewskiego, szczecińskiego dziennikarza i autora, z prezydentem Szczecina. Przez kilkanaście godzin wywiadu – rzeki, jaki przeprowadził, poruszali tematy bliskie każdemu mieszkańcowi Szczecina, począwszy od pierwszych zwycięskich wyborów, przez trudne i wymagające kryzysy, po sukcesy i plany na przyszłość.

 

– Zdecydowałem się na udział w tym projekcie na półmetku mojej aktywności – tak patrzę na swoją pięćdziesiątkę, na trwającą prezydenturę, na moment rozwoju, w którym znajduje się Szczecin, miasto, w którym się urodziłem, chodziłem do szkoły, studiowałem, którego jestem prezydentem, lecz przede wszystkim miasto, które szczerze kocham – mówi w pierwszych słowach książki Krzystek.

 

Kulisy gabinetu prezydenta, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego to jednak nie wszystko co dla odbiorców przygotował Krzystek. Wplecione między poszczególne wątki, na czytelnika czekają „Przemyślenia”, czyli autorskie zapiski Piotra Krzystka, dotyczące najważniejszych bądź najbardziej charakterystycznych chwil jego prezydentury. Spisane na wzór pamiętnika, rzucają nowe światło na wiele spraw, widzianych z perspektywy prezydenta 400-tysięcznego miasta.

 

Wydaniu książki towarzyszyć będzie cykl podcastów będących zapisem rozmów Dariusza Staniewskiego z Piotrem Krzystkiem. Pierwsze odcinki pojawią się na popularnych platformach streamingowych na przełomie roku.

 

Książkę wydało szczecińskie wydawnictwo Index. Cały dochód ze sprzedaży, przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Trafi on do Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie.

 

W ramach promocji książki, wydawca zapowiada serię spotkań z autorami „Wszystko o czym nie powiedziałem”. Pierwsze z nich odbędzie się w czwartek, 7 grudnia w Księgarni Zamkowej, przy placu Hołdu Pruskiego 8. Początek spotkania o godz. 17.

 

Książka dostępna będzie w niezależnych szczecińskich księgarniach (lista poniżej) oraz w Internecie, na stronie księgarni Atut (https://atutksiegarnia.pl/pl/p/WSZYSTKO-O-CZYM-NIE-POWIEDZIALEM-Piotr-Krzystek/1757115).

 

Lista księgarni:
1. Księgarnia Atut
2. Księgarnia Zamkowa
3. Księgarnia Sedina
4. Księgarnia Między wierszami
5. Księgarnia Kamienica w lesie
6. Kubryk literacki
7. Księgarnia Mandala os. Zawadzkiego

Powiązane artykuły

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...

Kultura

Jutro seans dla całych rodzin. Kino na Leżakach i „Opowieści z Narnii”

Pełna przygód i tajemnic historia czwórki rodzeństwa, która po odnalezieniu starej szafy...

Kultura

Komisarz Zawieja i Szczecin powracają. Za chwilę premiera drugiego sezonu „Odwilży”

Ten serial zdobył już rzesze sympatyków nie tylko w Polsce, ale również...