Home Kultura Political non-fiction. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina wydał książkę
KulturaPolityka

Political non-fiction. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina wydał książkę

155

„Wszystko o czym nie powiedziałem” to zapis rozmów Dariusza Staniewskiego, szczecińskiego dziennikarza i autora, z prezydentem Szczecina. Przez kilkanaście godzin wywiadu – rzeki, jaki przeprowadził, poruszali tematy bliskie każdemu mieszkańcowi Szczecina, począwszy od pierwszych zwycięskich wyborów, przez trudne i wymagające kryzysy, po sukcesy i plany na przyszłość.

 

– Zdecydowałem się na udział w tym projekcie na półmetku mojej aktywności – tak patrzę na swoją pięćdziesiątkę, na trwającą prezydenturę, na moment rozwoju, w którym znajduje się Szczecin, miasto, w którym się urodziłem, chodziłem do szkoły, studiowałem, którego jestem prezydentem, lecz przede wszystkim miasto, które szczerze kocham – mówi w pierwszych słowach książki Krzystek.

 

Kulisy gabinetu prezydenta, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego to jednak nie wszystko co dla odbiorców przygotował Krzystek. Wplecione między poszczególne wątki, na czytelnika czekają „Przemyślenia”, czyli autorskie zapiski Piotra Krzystka, dotyczące najważniejszych bądź najbardziej charakterystycznych chwil jego prezydentury. Spisane na wzór pamiętnika, rzucają nowe światło na wiele spraw, widzianych z perspektywy prezydenta 400-tysięcznego miasta.

 

Wydaniu książki towarzyszyć będzie cykl podcastów będących zapisem rozmów Dariusza Staniewskiego z Piotrem Krzystkiem. Pierwsze odcinki pojawią się na popularnych platformach streamingowych na przełomie roku.

 

Książkę wydało szczecińskie wydawnictwo Index. Cały dochód ze sprzedaży, przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Trafi on do Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie.

 

W ramach promocji książki, wydawca zapowiada serię spotkań z autorami „Wszystko o czym nie powiedziałem”. Pierwsze z nich odbędzie się w czwartek, 7 grudnia w Księgarni Zamkowej, przy placu Hołdu Pruskiego 8. Początek spotkania o godz. 17.

 

Książka dostępna będzie w niezależnych szczecińskich księgarniach (lista poniżej) oraz w Internecie, na stronie księgarni Atut (https://atutksiegarnia.pl/pl/p/WSZYSTKO-O-CZYM-NIE-POWIEDZIALEM-Piotr-Krzystek/1757115).

 

Lista księgarni:
1. Księgarnia Atut
2. Księgarnia Zamkowa
3. Księgarnia Sedina
4. Księgarnia Między wierszami
5. Księgarnia Kamienica w lesie
6. Kubryk literacki
7. Księgarnia Mandala os. Zawadzkiego

Powiązane artykuły

Polityka

Wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz odchodzi

Łukasz Kadłubowski nowym zastępcą prezydenta Szczecina. Funkcję obejmie na początku marca. Z...

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...

Kultura

Znamy nominacje do Fryderyków 2024. O prestiżową statuetkę powalczą szczecińscy artyści

Akademia Fonograficzna ZPAV ogłosiła nominacje do Fryderyków 2024. Na długiej liście znanych...

KulturaLifestyleRozmowy

Bez młodych ludzi jazz nie przetrwa. Jazzmeni na całym świecie walczą o nich, w Szczecinie nam się udaje. 

Sylwester Ostrowski – szerzej znany jako znakomity jazzman, twórca Szczecin Jazz Festiwal...