Home Ekologia i zdrowie Młody żubr z Wolińskiego Parku Narodowego otrzymał imię
Ekologia i zdrowieW regionie

Młody żubr z Wolińskiego Parku Narodowego otrzymał imię

151

Rozstrzygnięto konkurs na imię dla młodego żubra, który przyszedł na świat w Zagrodzie Pokazowej Żubrów Wolińskiego Parku Narodowego. Spośród niemal 1700 propozycji wybranych zostało 10 unikatowych imion, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Malec od początku grudnia nazywa się Pogodniak.

Konkurs na imię dla żubrów to wieloletnia tradycja w Wolińskim Parku Narodowym. Z małym żubrzątkiem, które przyszło na świat latem tego roku, nie mogło być inaczej. Nie było to jednak proste zadanie – imię dla syna Pozowy i Polanina II musiało spełnić odpowiednie kryteria.

– Imiona wszystkich żubrów, zgodnie z rodzinnym obyczajem, zaczynają się od liter PO, od słowa Polska – informuje Woliński Park Narodowy. – Nadesłane propozycje będą weryfikowane w Księdze Rodowodowej Żubrów – jako pierwsze do dalszego etapu będą wybierane imiona dotychczas niewykorzystane.Spłynęło aż 1692 propozycji. Po ich zweryfikowaniu w Księdze Rodowodowej Żubrów przedstawiono 10 unikalnych imion dla młodego samca – wśród nich m.in. Pogromek, Poezjusz, Powabiusz czy Polinary. Głosujący zdecydowali jednak, że żubrzątko otrzyma imię Pogodniak. Maluch obecnie jeszcze jest stale doglądany przez swoją mamę, ale zaprzyjaźnia się z resztą stada w Zagrodzie Pokazowej Żubrów. Nowe imię z pewnością doda mu animuszu do zabawy i pogody w dalszym rozrabianiu.Autor zwycięskiej propozycji otrzyma tytuł Ojca chrzestnego żubrzątka, dyplom oraz rodzinne zaproszenie do odwiedzin żubrów w ustalonym terminie.

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Paulina Łątka: „Zielone miasto w praktyce”

„Szczecin to zielone miasto, w którym troska o drzewa i tereny zielone...

przestępczość
W regionie

Zabójstwo pod Dobrą. Pracownicy leśni znaleźli ciało 50-letniego mężczyzny

Pracownicy leśni pod Dobrą (powiat łobeski) znaleźli martwego mężczyznę. Do akcji wkroczyła...

AktualnościEkologia i zdrowie

Pierwszy w tym roku „Szpargałek” już jutro. Skarby „z drugiej ręki” czekają!

Już w najbliższą środę, w godz. 10 – 17, pierwsze w tym roku...