Home Sport Po 3000 złotych kary dla każdego kibica Wilków Morskich
Sport

Po 3000 złotych kary dla każdego kibica Wilków Morskich

942
Zdjęcie: Filip Waćkowski

Stargardzcy funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podczas przejazdu zorganizowanej grupy kibiców na mecz koszykówki pomiędzy drużynami PGE Spójni Stargard a Kingiem Szczecin posiadali i odpalili race świetlne.

 

– Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki Policji, gdzie usłyszeli zarzuty. W trybie przyspieszonym trafili przed sąd, który orzekł wobec sprawców wysoką karę grzywny w kwocie każdy po 3000 złotych – mówi dla Twojego Radia Justyna Siwarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Zgodnie z obowiązującym prawem, każdemu uczestnikowi przejazdu zorganizowanej grupy w ramach masowej imprezy sportowej zabrania się posiadania jakichkolwiek wyrobów pirotechnicznych. Zakaz ten ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom oraz utrzymanie porządku i spokoju podczas takich wydarzeń.

– Może tylko ktoś powinien dodać, że kibice Spójni rzucali petardami w przyjezdnych, zarówno w kibiców ze Szczecina, jak i po meczu w stronę autokaru z zawodnikami Kinga, ale tego to jakoś ta policja nie zauważa – komentuje jeden z kibiców Kinga.

Derby Pomorza Zachodniego zakończyły się wygraną Wilków Morskich, jak dotąd w ligowych potyczkach Spójni nigdy nie udało się wygrać z drużyną ze Szczecina. Z każdą porażką stargardzian animozje pomiędzy sympatykami obu drużyn są coraz większe.

Powiązane artykuły

Sport

Czas na 20. Morski Turniej Tenisowy Gwiazd!

Niezwykły mariaż sportu i kultury! W Świnoujściu startuje 20. edycja Morskiego Turnieju...

Sport

Studentka ze Szczecina na podium Mistrzostw Europy w pływaniu!

Wiktoria Guść, studentka Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego wywalczyła brązowy...

korty tenisowe w szczecinie
Biznes i inwestycjeSport

Jest nowy dzierżawca kortów tenisowych. Umowa aż na 9 lat

Szczeciński Klub Tenisowy będzie dzierżawić od Miasta obiekt sportowy przy Alei Wojska...

SportLifestyle

Dziś, pomimo deszczu, na starcie znów były tłumy

Od wielu lat Biegi Bulwarove cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Szczecina...