Home Aktualności Policja szuka podejrzanego o zabójstwo 6-latka w Gdyni. Szczeciński garnizon jest gotowy
Aktualności

Policja szuka podejrzanego o zabójstwo 6-latka w Gdyni. Szczeciński garnizon jest gotowy

1.5k

Pomorska policja opublikowała wizerunek mężczyzny poszukiwanego w sprawie zabójstwa 6-latka. Podejrzany to 44-letni Grzegorz Borys. Informacje o zdarzeniu i sprawcy zostaną przekazane również zachodniopomorskiej policji.

 

Ciało dziecka zostało znalezione dziś (20 października) około godz. 10 w mieszkaniu przy ul. Górniczej w Gdyni przez jego matkę. Kobieta odkryła zwłoki syna i ciało psa po powrocie z pracy. Zadzwoniła do Centrum Powiadomienia Ratownictwa i powiedziała dyżurnemu, że jej mąż zabił ich dziecko. 44-latek oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb.

 

Na razie pomorska policja prowadzi obławę w Gdyni. Sprawdzane są wszystkie samochody poruszające się w okolicy miejsca zbrodni. Upublicznione zostały zdjęcia i informacje na temat podejrzanego.

 

– W przypadku uzyskania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny prosimy o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki) lub na numer alarmowy 112 – apeluje Komenda Miejska Policji w Gdyni.

 

Gdyby mężczyzny nie udało się odnaleźć i istniałoby podejrzenie, że może zbiec poza teren województwa, poinformowane zostaną komendy z okolicznych województw. Zachodniopomorska policja jest przygotowana na takie rozwinięcie sprawy i współpracę z pomorskimi funkcjonariuszami.

 

– Jednostki, na których terenie doszło do tego zdarzenia, rozesłały wizerunek mężczyzny do ościennych komend. Policjanci z woj. zachodniopomorskiego dostają te informacje i jeżeli podczas patrolu zwrócą uwagę na osobę, która jest do niego podobna, na pewno ją wylegitymują – mówi kom. Irena Kornicz, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Powiązane artykuły

Aktualności

Były wojewoda usłyszy zarzuty? Jest zawiadomienie do prokuratury

Szczecińska delegatura Najwyższej Izby Kontroli skierowała do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia...

Aktualności

Auto to nie czołg – kierowca musi mieć widoczność. Lecą mandaty za nieodśnieżone pojazdy, nawet 3000 zł

Kiedyś za jazdę nieodśnieżonym samochodem kierowcy płacili mandaty od 20 do 500...

Aktualności

Wreszcie jest! Ta choinka robi wrażenie

Choinka przed Urzędem Miasta robi wrażenie. Szczególnie po zachodzie słońca! Mieszkańcy, z...

Aktualności

Chcesz pomóc – nie daj się oszukać! Prawdziwi wolontariusze czekają na pomoc

Pukają do drzwi i proszą o datki. Nie wiadomo jednak, kto te...