Home Aktualności Policja szuka podejrzanego o zabójstwo 6-latka w Gdyni. Szczeciński garnizon jest gotowy
Aktualności

Policja szuka podejrzanego o zabójstwo 6-latka w Gdyni. Szczeciński garnizon jest gotowy

1.5k

Pomorska policja opublikowała wizerunek mężczyzny poszukiwanego w sprawie zabójstwa 6-latka. Podejrzany to 44-letni Grzegorz Borys. Informacje o zdarzeniu i sprawcy zostaną przekazane również zachodniopomorskiej policji.

 

Ciało dziecka zostało znalezione dziś (20 października) około godz. 10 w mieszkaniu przy ul. Górniczej w Gdyni przez jego matkę. Kobieta odkryła zwłoki syna i ciało psa po powrocie z pracy. Zadzwoniła do Centrum Powiadomienia Ratownictwa i powiedziała dyżurnemu, że jej mąż zabił ich dziecko. 44-latek oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb.

 

Na razie pomorska policja prowadzi obławę w Gdyni. Sprawdzane są wszystkie samochody poruszające się w okolicy miejsca zbrodni. Upublicznione zostały zdjęcia i informacje na temat podejrzanego.

 

– W przypadku uzyskania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny prosimy o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki) lub na numer alarmowy 112 – apeluje Komenda Miejska Policji w Gdyni.

 

Gdyby mężczyzny nie udało się odnaleźć i istniałoby podejrzenie, że może zbiec poza teren województwa, poinformowane zostaną komendy z okolicznych województw. Zachodniopomorska policja jest przygotowana na takie rozwinięcie sprawy i współpracę z pomorskimi funkcjonariuszami.

 

– Jednostki, na których terenie doszło do tego zdarzenia, rozesłały wizerunek mężczyzny do ościennych komend. Policjanci z woj. zachodniopomorskiego dostają te informacje i jeżeli podczas patrolu zwrócą uwagę na osobę, która jest do niego podobna, na pewno ją wylegitymują – mówi kom. Irena Kornicz, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...